شنبه 18 مرداد
1399/04/15
شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر خون خود را برای حفظ کرامت انسان های جهان نثار کرده اند
استاندار سیستان و بلوچستان :

شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر خون خود را برای حفظ کرامت انسان های جهان نثار کرده اند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر، خون خود را برای حفظ کرامت انسانی و نجات جان انسان های جهان از دست داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور؛ احمد علی موهبتی "استاندار" عصر روز "شنبه" در نشست با جمعی از خانواده‌های عرصه مبارزه با مواد مخدر استان که در محل سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد؛ با تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت امام رضا (علیه السلام)؛ گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در کشور است به طوری که ۹۰ درصد از کشفیات مواد مخدر کشور مربوط به این استان است.

 وی افزود: میزان تولید مواد مخدر در کشور افغانستان ۱۸ برابر سالهای گذشته شده است به طوری که بیش از ۷۰۰ نوع مواد مخدر از نوع صنعتی و غیرصنعتی تولید می‌شود که اثرات بسیار مخرب بر جسم و روح جامعه می گذارد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان ادامه داد: حجم زیادی از این مواد مخدر به مقصد کشورهای اروپایی قاچاق می شود که بخشی از آن در داخل کشور توزیع می‌شود.

موهبتی اضافه کرد: وجود معتادان متجاهر در سطح شهرهای استان، هم باعث آسیب روانی به آنان به هم کسانی را که چشمشان به آنان می‌افتد آزرده خاطر می سازد از این رو برنامه ریزی شده است؛ ۱۵۰۰ نفر از معتادین متجاهر در مراکز ترک اعتیاد، ساماندهی شوند و پس از ترک اعتیاد به جامعه برگردند.

وی در پایان گفت: جامعه مدیون خون شهدا است و خدمت به خانواده شهدا وظیفه همه مسئولین است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران سیستان و بلوچستان هم تعداد شهدای استان را ۲هزار و ۴۰۹شهید عنوان کرد و گفت: از این تعداد هزار و ۲۵ شهید مربوط به شهدای ترور هستند.

پالاش تعداد جانبازان استان را ۴ هزار و ۲۳۳ نفر و تعداد آزادگان را ۵۱۴ نفر اعلام کرد.

گفتنی است: در این دیدار هفت تن از خانواده شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر استان به بیان دیدگاه ها و خواسته های خود پرداختند.


شناسه خبر : 138861
امتیاز شما برای این خبر: