شنبه 15 آذر
1399/04/16
گسترش حمل و نقل ريلي با کشورهای همسایه نياز امروز تجارت كشور است
در يكصد و دوازدهمين جلسه كارگروه مرزهاي مجاز كشور مطرح شد؛

گسترش حمل و نقل ريلي با کشورهای همسایه نياز امروز تجارت كشور است

حسین قاسمی، مدیر کل امور مرزی و پدافند غیر عامل با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران موقعیت ترانزیتی بالایی دارد؛ گفت: باید از این ظرفیت در توسعه تجارت کشور استفاده کنیم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ يكصد و دوازدهمين جلسه كارگروه مرزهاي مجاز كشور با حضور نمايندگان وزارت راه و شهرسازي، حمل و نقل جاده اي كشور،سازمان بنادر و دريانوردي، نماينده گمرك كل كشور  در سالن پيامبر اعظم(ص) در محل وزارت كشور برگزار شد.
در اين نشست، حسين قاسمي مدير كل امور مرزي و پدافند غير عامل وزارت كشور با تاكيد بر اينكه همه كشورها در دنيا با توسعه مسيرهاي ترانزيتي و حمل و نقل شان به دنبال توسعه تجارت هستند؛ گفت:لازم است مسير حمل و نقل را در كشور جهت گسترش تجارت مان تقويت كنيم.
وي در همين خصوص يادآور شد: با وصل شدن ايران به کشورهای همسایه، موقعيت ترانزيتي و چه بسا موقعيت منطقه اي ايران تقويت مي شود و ايران مي تواند به كانوني در حوزه ترانزيتي در منطقه شود.
قاسمي تصريح كرد: كشورهايي نظير چين، هند و پاكستان ظرفيت بزرگي براي ايران در حوزه ترانزيتي محسوب مي شوند و ايران مي تواند با تقويت مسير ريلي اش به سمت اروپا، اين كشورها  را وارد حوزه هاي ترانزيتي اش كند.

شناسه خبر : 138928
امتیاز شما برای این خبر: