شنبه 18 مرداد
1399/04/17
ساماندهي كانكس نشينان سرپل ذهاب/ تا اوايل مهرماه هيچ كانكس نشيني در سرپل ذهاب وجود ندارد
رئیس سازمان مديريت بحران كشور خبر داد؛

ساماندهي كانكس نشينان سرپل ذهاب/ تا اوايل مهرماه هيچ كانكس نشيني در سرپل ذهاب وجود ندارد

رئیس سازمان مديريت بحران كشور از ساماندهي كانكس نشينان سرپل ذهاب تا مهرماه سال جاري خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از سازمان مديريت بحران؛  اسماعيل نجار رئیس سازمان مديريت بحران كشور با اعلام اين خبر و با بيان اين كه تا امروز در منطقه سرپل ذهاب حدود ١٩هزار كانكس جمع شده است، گفت: در حال حاضر حدود ٦٥٠ كانكس در سرپل ذهاب وجود دارد كه افراد در آن زندگي مي كنند.
وي با بيان اين كه حدود ١٠٤ كانكس در منطقه سرپل ذهاب خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي هستند، اذعان كرد: اين كانكس ها نيز، تا پايان تيرماه جمع آوري مي شود و خانواده هاي تحت پوشش و حمايتي توسط ارگان هاي مربوطه به مسكن هاي در نظر گرفته شده انتقال داده مي شوند که از اين تعداد تا امروز حدود ٤٧ كانكس جمع آوري شده است و خانواده هاي نيز، اسكان داده شده اند.
رئیس سازمان مديريت بحران كشور هم چنين با اعلام اين كه تعدادي از افراد كه در كانكس ها هستند واحدهاي تخريبي دارند، نيز افزود: تا اواخر مرداد ماه واحد هاي اين افراد كه در مراحل پاياني ساخت و ساز است، نيز تكميل و كانكس ها را ترك مي كنند.
نجار با اشاره به كانكس نشيناني كه ساكنان سرپل ذهاب نيستند نيز اظهار كرد: اين كانكس ها توسط خيرين به اين افراد داده شده و اين افراد هيچ حق و حقوقي از دولت ندارند در حال حاضر نيز  اخطارهاي لازم داده شده و برنامه جمع آوري اين كانكس ها نيز به شهرداري و بنياد مسكن محول شده است.
وي در پايان با بيان اين كه به گفته مسئولان مربوطه و طبق آمار اعلام شده، در سرپل ذهاب شيوع بيماري كرونا  حاد نبوده است؛ اذعان كرد: به جهت پيشگيري از شيوع اين ويروس در بين كانكس نشينان منطقه، به صورت مرتب فضاي بين كانكس ها توسط شهرداري ضدعفوني مي شود.


شناسه خبر : 138929
امتیاز شما برای این خبر: