شنبه 18 مرداد
1399/04/17
استاندار آذربایجان غربی: دعوت مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی امر به معروف است
در پنجاهمین جلسه مقابله و مدیریت بیماری کرونا مطرح شد؛

استاندار آذربایجان غربی: دعوت مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی امر به معروف است

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش فرهنگسازی در تشویق مردم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی، ظرفیت روحانیون و ظرفیت های فرهنگی را فرصتی مهم دانست و گفت: دعوت مردم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی مصداق امر به معروف است و باید جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدمهدی شهریاری امروز در پنجاهمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن قدردانی از تلاش مدافعان سلامت در بخش های مختلف گفت: بررسی دانشمندان حاکی از آن است که ویروس کرونا به این زودی ها پایان ناپذیر نیست و تنها راهکار مقابله با آن رعایت موارد بهداشتی و پرهیز از حضور در تجمعات است.

وی افزود: برای کنترل روند صعودی بیماری اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی موثرترین راهکار است.

شهریاری با بیان اینکه برخی افراد از ترس آنگ بیماری، ابتلا به آن را کتمان می کنند گفت: کتمان بیماری گناهی نابخشودنی است چرا که فرد بیماری در صورتی که قرنطینه نشود تعداد زیادی از مردم را مبتلا می سازد.

استاندار آذربایجان غربی رعایت موارد بهداشتی از جمله ماسک را در ادارات و بانک ها را الزامی دانست و افزود: جامعه کارمندی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی می توانند الگوی مناسبی برای سایر اقشار باشند.

محمدمهدی شهریاری به فرمانداران دستور داد تا محدودیت های ابلاغی را بطور جدی پیگیر باشند چرا که خبرهای دریافتی حاکی از آن است که در برخی شهرها هنوز نمازهای جماعت، عروسی ها و مراکز پرتجمع دارد است.

وی توسعه دولت الکترونیک را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در صورتی که خدمات دستگاه های اجرایی بصورت الکترونیک به مردم ارائه شود بخش زیادی از تجمع های مردمی کم می شود.


شناسه خبر : 138933
امتیاز شما برای این خبر: