شنبه 18 مرداد
1399/04/17
تولید و توزیع ماسک ارزان قیمت در دستور کار قرار دارد

تولید و توزیع ماسک ارزان قیمت در دستور کار قرار دارد

خادمی گفت: پیگیر افزایش تولید و کاهش قیمت ماسک برای توزیع در استان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ خادمی در مراسم افتتاح کارگاه تولید ماسک شرکت زاگرس تجارت الماس برند کریستین وان خرم‌آباد از تلاش برای افزایش ظرفیت تولید ماسک خبر داد .

استاندار لرستان گفت: بهترین توصیه برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا استفاده از ماسک است و یکی از اقداماتی که برای ترویج این کالا انجام گرفته، تلاش برای افزایش تولید و کاهش قیمت آن است .

خادمی با اشاره به اهمیت تولید و توزیع ماسک ارزان قیمت، اظهار داشت: ظرفیت تولید ماسک استان در حال حاضر روزانه ۱۵۰ هزار عدد است که تا رقم ۲۵۰ هزار عدد در روز قابل افزایش است .

وی در خصوص قیمت ماسک بیان داشت: در هفته‌های گذشته قیمت این کالا دو هزار تومان بود و با پیگیری های انجام گرفته قیمت آن به ۱۵۰۰ تومان کاهش یافت که به دنبال کاهش بیشتر قیمت آن و افزایش تولید هستیم .

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در زمینه تولید ماسک محدودیت هایی در حوزه تهیه مواد اولیه ماسک به این دلیل که فقط یک کارخانه در کشور این محصول را تولید می کند، وجود دارد .

سید موسی خادمی در پایان افزود: سهمیه لرستان از مواد اولیه تولید ماسک، کسب شده و ظرفیت تهیه یک میلیون عدد از این کالا وجود دارد که با پیگیری های به عمل آمده به دنبال کسب مقدار بیشتری از این مواد برای تولید ماسک در استان هستیم .


شناسه خبر : 138939
امتیاز شما برای این خبر: