شنبه 18 مرداد
1399/04/17
ساخت بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای محرومان مازندران
استاندار مازندران عنوان کرد:

ساخت بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای محرومان مازندران

استاندار مازندران طی دیدار با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه بودجه کشور، مهمترین برنامه ها و پروژه های در دست اقدام استان را تشریح نمود و خواستار کمک این سازمان جهت تسریع در روند توسعه زیر بناهای استان مازندران شد. ‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، تکمیل طرح های آب شرب شهری و روستایی، افزایش ضریب بهره برداری از فاضلاب های شهری و روستایی، تکمیل طرح های زباله سوز و پسماند، توسعه شبکه آزاد راه ‌ها و راه های اصلی استان، توسعه زیرساخت های فرودگاهی و تکمیل مراکز فرهنگی در دست احداث و کمک به رونق گردشگری دریایی خزر، بخشی از طرح ها و پروژه های توسعه ای استان بود که از سوی محمد باقر نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه مورد موافقت قرار گرفت. 

در این دیدار همچنین برای ساخت بیش از ۲۰۰۰ واحد مسکن برای محرومان استان توافق لازم حاصل شد. 

این واحدهای مسکونی که بصورت متوازن در سراسر استان در یک بازه زمانی یک ساله،جهت محرومین احداث خواهد شد به گونه ای خواهد بود که کل هزینه های احداث آنها از طریق کمکهای دولتی و تسهیلات کم بهره بانکی تامین شده و قبل از تحویل و سکونت محرومین، هیچ وجهی از آنان اخذ نخواهد شد. 

استاندار مازندران توجه بیشتر به وضعیت معیشتی کلیه اقشار مردم را یک راهبرد مهم برای جلوگیری از کاهش اعتماد عمومی برشمرد و خواستار افزایش و پرداخت کامل حقوق و مزایای کارکنان ادارات استان شد. 

در این دیدار همچنین بر پرداخت آخرین بخش از اعتبارات لازم برای اجرای کامل کلیه مصوبات سفر رییس جمهور به استان مازندران که بالغ بر ۳۰۰۰ میلیارد ریال می شود، تاکید گردید. 

رییس سازمان برنامه و بودجه همچنین با برجسته شمردن اقدامات استاندار مازندران در جهت توسعه همه جانبه استان، دعوت مقام عالی دولت در استان برای سفر به مازندران در آینده نزدیک را پذیرفت. 

رونمایی از سند جهش تولید استان، آغاز عملیات اجرایی چندین طرح زیربنایی، بازدید میدانی از چند واحد اقتصادی و بررسی راه های تسریع درروند توسعه استان در دیدار با مدیران، مسولین و فعالان اقتصادی از جمله مهمترین برنامه های سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان مازندران خواهد بود. 


شناسه خبر : 138953
امتیاز شما برای این خبر: