شنبه 18 مرداد
1399/04/19
در برگزاری انتخابات های پیش رو، تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم / مولفه های آرامش، امنیت، آزادی و پیشرفت، محوربرنامه ریزی های معاونت سیاسی وزارت کشور
در نشست مديران ارشد وزارت كشور با معاون اول رياست جمهوري مطرح شد؛

در برگزاری انتخابات های پیش رو، تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم / مولفه های آرامش، امنیت، آزادی و پیشرفت، محوربرنامه ریزی های معاونت سیاسی وزارت کشور

جمال عرف معاون سياسي وزير كشور با اشاره به اينكه اساس برنامه های وزارت كشور، پيشبرد مسائل كلان سياسي و امنيتي كشور است؛ گفت: در انتخابات اسفند ماه 98 عملكرد بسيار خوبي در دو حوزه سلامت و امنيت انتخابات داشتيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، جمال عرف معاون سياسي وزير كشور در نشست مديران ارشد وزارت كشور با معاون اول رياست جمهوري كه در سالن پيامبر اعظم(ص) در محل وزارت كشور برگزار شد؛ با تاكيد بر اينكه معاونت سياسي وزارت كشور با سه كاركرد  سياسي، انتخاباتي و تقسيمات كشوري در راستاي پيشبرد اهداف عاليه دولت عمل مي كند؛ اظهار داشت: محور و اساس برنامه ريزي ما بر چهار مولفه آرامش، امنيت، آزادي و پيشرفت منطبق است.
معاون وزير كشور با اشاره به كارويژه امور سياسي وزارت كشور گفت: ساماندهي تحزب و فعاليت تشكل هاي سياسي در قالب كميسيون ماده 10 احزاب صورت مي گيرد.
عرف در اين خصوص گفت: در كشور حدود 118 حزب دارای مجوز دار که خود را با مفاد قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی تطبیق داده اند, در حال فعاليت هستند. اين در حالي است كه در نظامات سياسي پيشرفته, اغلب 10 الي 15 حزب به معني واقعي كلمه فعاليت دارند.
معاون سياسي وزير كشور با تاكيد بر اينكه طبق برنامه دولت در تلاش براي توسعه فعاليت احزاب در كشور هستيم؛ گفت: در دولت يازدهم و دوازدهم به سمت تسهیل فعالیت های حزبي حركت كرديم تا احزاب حضور پر رنگي در نظام مديريتي كشور داشته باشد. 
عرف در ادامه صحبت هاي خود به كارويژه ديگر معاونت سياسي وزارت كشور در حوزه رصد و پايش فضاي سياسي كشور اشاره كرد و گفت: تلاش داريم با تحليل درست و واقعي از اوضاع و احوال سياسي كشور، اقدامات لازم را براي مدیریت اتفاقات سياسي در كشور صورت دهیم.
عرف در ادامه افزود: مساله انتصابات از ديگر حوزه های مهم كاركردي معاونت سياسي وزارت كشور است که در اين عرصه سعي داريم از رهگذر تعامل سازنده با ساير نهادها به خصوص مجلس شوراي اسلامي با حفظ استقلال دولت، انتصابات را در فرمانداري ها و حوزه هاي اجرايي در بخش هاي استانداري انجام دهيم.
راهبري كميسيون هاي سه گانه كارگري، اقوام و دانشجويي شاك از ديگر موضوعاتي بود كه عرف به آن اشاره كرد و گفت: در اين موضوعات هم به خصوص در حوزه كارگري و امنيتي با بخش هاي اقتصادي و امنيتي وزارت كشور در هماهنگي كامل هستيم و سعي داريم به صورت تعامل مشترك, امورات و مسائل اين حوزه را پيش ببريم.
معاون سياسي وزير كشور در بخش ديگري از صحبت هاي خود به مساله انتخابات اسفند ماه 98 اشاره كرد و گفت: چهار اصل مشاركت، رقابت، امنيت و سلامت را به عنوان ارکان انتخابات در کانون توجه خود و برنامه ریزی ها و اقدامات مدنظر داشتيم.
وي در اين خصوص گفت: در حوزه امنيت و سلامت كه حوزه تخصصي و از وظایف ذاتی وزارت كشور در بحث برگزاری انتخابات است، بهترين عملكرد را در انتخابات سال گذشته داشتيم.
 عرف افزود: در خصوص انتخابات مرحله دوم مجلس شوراي اسلامي هم به خاطر بيماري كرونا مجبور به تغيير زمان شديم و زمان آن را از 29 فروردين به 21 شهريور موكول كرديم.
معاون وزير کشور با اشاره به اينكه براي برگزاري انتخابات در تاریخ 21 شهريور هم تابع نظر ستاد ملي كرونا هستيم؛ اظهار داشت: هر تصمیمی كه از سوی ستاد ملي مقابله با کرونا در خصوص انتخابات دور دوم مجلس شوراي اسلامي اتخاذ شود, وزارت كشور هم تبعيت خواهد كرد.
جمال عرف در پايان صحبت هاي خود به انتخابات مهم رياست جمهوري در 1400 اشاره كرد و گفت: در سال آينده  چهار انتخابات رياست جمهوري، شوراهاي اسلامي شهر و روستا، ميان دوره اي مجلس و خبرگان را داريم كه از همين الان در حال فراهم كردن زمينه ها براي برگزاري اين انتخابات ها هستيم.


شناسه خبر : 139025
امتیاز شما برای این خبر: