شنبه 18 مرداد
1399/05/12
لغو محدوديت‌هاي 9گانه هفته اخير استان به جز تالارها و رستوران‌ها / 5شهرستان‌ با وضعيت قرمز، 3 شهرستان نارنجي و يک شهرستان زرد، در استان شهر سفيد نداريم
استاندار همدان مطرح کرد:

لغو محدوديت‌هاي 9گانه هفته اخير استان به جز تالارها و رستوران‌ها / 5شهرستان‌ با وضعيت قرمز، 3 شهرستان نارنجي و يک شهرستان زرد، در استان شهر سفيد نداريم

شاهرخي استاندار همدان، در ستاد استاني مقابله با کرونا، گفت: محدوديت‌هاي 9گانه هفته اخير استان به جز تالارها و رستوران‌ها لغو شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ شاهرخي در ادامه گفت: پيرو تاکيدات مقام معظم رهبري، عزاداري‌هاي ماه محرم، بايد بر اساس پروتکل‌ها و با تاکيد بر تصميمات ستاد ملي کرونا باشد.
مهندس شاهرخي رئيس ستاد استاني مقابله با کرونا، گفت: از همکاري مردم، تلاش‌هاي ستاد استاني و فداکاري کادر بهداشت و درمان استان تشکر و قدرداني مي‌کنيم.
وي در ادامه افزود: از مردم شريف استان همدان تقاضا داريم اصول بهداشتي را رعايت و توجه ويژه‌اي به اجراي پروتکل‌هاي تنظيم شده ستاد استاني داشته باشند.
استاندار همدان ضمن تاکيد بر نظارت‌هاي بيشتر، گفت: تيم‌هاي نظارتي، بر رعايت پروتکل‌ها و فاصله گذاري اجتماعي نظارت بيشتري داشته باشند.
وي همچنين در ضرورت برخورد قانوني با افرادي که پروتکل ها را رعايت نمي‌کنند، گفت: افرادي که سلامت جامعه را به خطر مي‌اندازند، به مراجع قضايي معرفي شوند تا با آن‌ها برخورد قانوني شود.
شاهرخي با اشاره به خبر بازگشايي مدارس از سوي ستاد ملي، تاکيد کرد: آموزش و پرورش استان براي بازگشايي مدارس در 15 شهريور تدابير لازم را بيانديشد. فعاليت‌هاي آموزشي در مناطق پرخطر، همچنان به صورت غير حضوري و مناطق سفيد به صورت حضوري برگزار خواهند شد.
وي در ادامه با اشاره به فرا رسيدن ايام محرم، گفت: هيات‌هاي عزاداري طبق تاکيدات مقام معظم رهبري، برنامه‌هاي خود را بر اساس پروتکل‌هاي بهداشتي و مصوبات ستاد ملي مقابله با کرونا برگزار کنند.
استاندار همدان از لغو محدوديت‌هاي 9گانه در استان خبر داد و بيان کرد: همه فعاليت‌ها به جز تالارها و رستوران‌ها، با رعايت نکات بهداشتي و مصوبات ستاد استاني، انجام شود.
وي افزود: برگزاري مجالس عزاداري و عروسي در رستوران‌ها و تالارها همچنان ممنوع است.


شناسه خبر : 139999
امتیاز شما برای این خبر: