پنجشنبه 10 مهر

اخبار مهم:

1399/05/15
برگزاری بیست و نهمین  نشست كميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري كرونا/ ذوالفقاري: برنامه يك ساله براي همزيستي مسالمت آميز با کرونا تدوين شود/ در بعد نظارت بر روند اجراي پروتكل ها  با جديت اقدام گردد و تصميمات عملياتي شود/ دستورالعمل برگزاري ماه محرم كه با همكاري وزارت بهداشت و سازمان تبليغات اسلامي تهيه شده امروز به كليه استانها ابلاغ مي گردد

برگزاری بیست و نهمین  نشست كميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري كرونا/ ذوالفقاري: برنامه يك ساله براي همزيستي مسالمت آميز با کرونا تدوين شود/ در بعد نظارت بر روند اجراي پروتكل ها  با جديت اقدام گردد و تصميمات عملياتي شود/ دستورالعمل برگزاري ماه محرم كه با همكاري وزارت بهداشت و سازمان تبليغات اسلامي تهيه شده امروز به كليه استانها ابلاغ مي گردد

حسين ذوالفقاري رئيس كميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري كرونا با بيان اينكه نيازمند هم انديشي و تعامل فكري براي مهار بيماري كرونا هستيم، گفت: بايد با برنامه ريزي صحيح و درك اينكه حداقل يك سال با كرونا مواجه هستيم، اقدام و عمل كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، حسين ذوالفقاري رئيس كميته امنيتي، اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري كرونا امروز چهارشنبه در بيست ونهمين نشست اين كميته كه با حضور دکتر ايرج حريرچي معاون كل وزارت بهداشت، دکتر عليرضا رئيسي معاون بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي كشور و ساير نمايندگان دستگاههای عضو کمیته در محل وزارت كشور برگزار شد؛ با تبريك عيد سعيد غدير خم و روز خبرنگار؛ گفت: كرونا تهديد بزرگی براي سلامت جامعه است و بايد با اتخاذ راه حل ها و رعايت پروتكل هاي بهداشتي، از خطر اين بيماري رهايي يابيم.
رئيس كميته امنيتي، اجتماعي و امنيتي مديريت بيماري كرونا با اشاره به اينكه يكي از كارهاي مهم ما در اين جلسات، باید هم انديشي و بررسي طرح هاي نو و ابتكاري باشد؛ گفت: بايد با فكر مشترك و جمعي روي اين محور تمركز كنيم كه با چه مكانيسم هايي بهتر مي توانيم به مقابله با اين بيماري بپردازيم.
وي در اين خصوص پيشنهاد داد: ضرورت دارد همه دستگاهها و نهادهاي رسمي كشوري طرح يك ساله همزيستي با كرونا را ارائه دهند.
معاون وزير كشور با تاكيد بر اينكه نبايد دچار روزمرگي شويم، گفت: برنامه محوري دستگاهها در امر مبارزه با كرونا سه مزيت صيانت از كاركنان، مراجعه كنندگان و همچنين بايدها و نبايد هايي كه در هر دستگاهي متناسب با كاركرد خودش بايد اتفاق بيفتد، همراه دارد.
ذوالفقاري تصريح كرد: بايد برنامه يك سال همزيستي با كرونا كه بتواند حداكثر صيانت از جان مردم را داشته باشد هرچه سريعتر از سوي هر كدام از دستگاهها تهيه و مورد بررسي كارشناسي قرار گيرد و براي تصويب به ستاد ملي كرونا ارائه شود.
معاون وزير كشور در بخش ديگري از صحبت هايش به تمديد لغو طرح ترافيك به مدت يك هفته ديگر اشاره كرد و گفت: پس از اين مدت، از طريق قرارگاه مبارزه با كرونا در تهران بررسي شود كه لغو اين طرح چه تاثيري در كاهش اپيدمي كرونا گذاشته است.
وي اضافه كرد: موضوع مورد بررسي ديگر در نشست امروز ضمانت اجراي عدم رعايت پروتكل هاي بهداشتي بود.
ذوالفقاري با اشاره به پروتكل هاي بهداشتي كه از سوي ستاد ملي كرونا براي مردم، دستگاههاي دولتي و اصناف ارائه شده است؛ افزود: اين پروتكل ها با هدف حفظ سلامت جان مردم بوده و همه موظف به رعايت آن هستند.
وي  با تاكيد بر اينكه در نشست امروز براي دستگاههاي دولتي مشمول خدمات كشوري، اصناف و مردم تصميمات مهمي در خصوص عدم رعايت اصول بهداشتي اتخاذ شده است گفت:  این تصمیمات پس از تصويب در ستاد ملي كرونا ابلاغ و اجراء خواهد شد.
ذوالفقاري همچنين به مساله تشكيل كميته عالي نظارت از سوي وزارت بهداشت اشاره كرد و گفت: در اين خصوص انتظار مي رود وزارت بهداشت اين كميته را كه مصوب ستاد ملي مديريت بيماري كرونا است را تشكيل دهد و در بعد نظارت بر روند اجراي پروتكل ها  با جديت اقدام گردد و تصميمات عملياتي شود.
رئيس كميته اجتماعي و انتظامي مديريت بيماري كرونا در پايان صحبت هايش به تصميم در خصوص برگزاري مراسم ماه محرم اشاره کرد و گفت: دستورالعمل برگزاري ماه محرم  كه با همكاري وزارت بهداشت و سازمان تبليغات اسلامي تهيه شده در اين جلسه نهايي و امروز به كليه استانها ابلاغ مي گردد.


شناسه خبر : 140182
امتیاز شما برای این خبر: