پنجشنبه 10 مهر

اخبار مهم:

1399/05/16
۸۰ پروژه راه و شهرسازي در استان مركزي فعال است
استاندار مركزي؛

۸۰ پروژه راه و شهرسازي در استان مركزي فعال است

استاندار مرکزی نیز در آیین افتتاح افتتاح طرح بازآفرینی شهری ۳۳۶ واحدی کوی سجادیه اراک گفت: با وجود شرایط اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه ۸۰ پروژه راه و شهرسازی در استان مرکزی فعال است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سید « علی آقازاده» افزود: مشارکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران در این شرایط به کمک آمده‌اند و اقدامات و کارهای بزرگی انجام داده‌اند.

وی بیان کرد: زمین هشت هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر در استان مرکزی در اراک و ساوه تامین شده و عملیات اجرایی تعداد زیادی از این طرح‌ها آغاز شده است.

استاندار مرکزی ادامه داد: ساخت این واحدها نقش موثری در کاهش تقاضای مسکن دارد.

آقازاده گفت: علاوه بر این در ۲ شهر جدید امیرکبیر و مهاجران نیز حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی ایجاد می‌شود. 

 وزیر راه و شهرسازی در این آیین با بیان اینکه دولت به دنبال جریان پایدار تولید و عرضه مسکن است، گفت: سازندگان، کارگزاران و انبوه‌سازان باید تمام اراده و توان خود را برای افزایش کیفیت مسکن در طرح اقدام ملی به کارگیرند.

« محمد اسلامی» عصر چهارشنبه در جریان سفر به استان مرکزی افزود: در این طرح باید معماری ایرانی و اسلامی مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی  ادامه داد: دولت به دنبال آن است که واحدهای فرسوده، ناکارآمد و ناپایدار را به واحدهای مقاوم تبدیل کند.

اسلامی اظهار داشت: کوی سجادیه اراک یکی از مصادیق درست طرح‌های بازآفرینی شهری را تجربه کرده و این منطقه ظرفیت اجرای فاز چهارم را نیز دارد.

وی گفت: در راستای طرح اقدام ملی مسکن، بیش از ۲۰ هزار واحد در استان مرکزی پایه‌گذاری شده است که اجرای آن می‌تواند دغدغه مردم در مسکن را کاهش دهد.

وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر خود به استان مرکزی کلنگ پروژه مسکونی ۶۰۰ واحدی غدیر طرح اقدام ملی مسکن کوی کوثر اراک را در زمینی به وسعت چهار هزار و ۶۰۰ متر مربع بر زمین زد.

پیش‌بینی شده در این طرح ۱۶ بلوک ۶ طبقه از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی ایجاد شود.

بازدید وزیر راه و شهرسازی از پل سنجان از دیگر برنامه‌های این سفربود.


شناسه خبر : 140201
امتیاز شما برای این خبر: