پنجشنبه 10 مهر

اخبار مهم:

1399/05/16
ایجاد و احداث آزاد راه دریایی در مازندران
استاندار مازندران خبر داد:

ایجاد و احداث آزاد راه دریایی در مازندران

پروژه های عمرانی از جمله راه ها و محورهای مواصلاتی و طرح احداث آزادراه دریایی، ملاقات با کارآفرینان تولیدی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنایع پیشران توسعه، دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس فرابورس ایران و پیگیری مشکلات صنایع چوب، توسعه زراعت چوب و ...در شمار پیگیری های استاندار مازندارن در روز پرمشغله کاری در پایتخت بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، پیگیری برای تکمیل پروژه های جاده ای و محورهای مواصلاتی و ریلی استان مازندران و طرح ایده ایجاد و احداث آزاد راه دریایی، موضوعاتی بودند که احمد حسین زادگان، استاندار مازندران برای طرح و پیگیری آن ها از نخستین ساعات روز کاری خود به شرکت توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور رفت.

ما حصل این مذاکرات با معاون وزیر و مدیران ارشد شرکت توسعه زیرساخت های وزارت راه و شهرسازی، موافقت با پیگیری ایده احداث آزاد راه دریایی و تلاش جهت طراحی و تصویب مدل اجرایی احداث این آزاد راه با مشارکت بخش خصوصی و حمایت دولت بود.

در این دیدارها مقرر شد؛ هیاتی عالی رتبه از سوی سازمان توسعه زیرساخت های حمل و نقل، بزودی عازم مازندران شود تا از نزدیک از پروژه های گسترده و متنوع ریلی و جاده ای استان مازندران از گلوگاه تا رامسر شامل احداث تقاطع های غیر همسطح، تعریض جاده های مواصلاتی و بین شهری و کنار گذر ها بازدید و راهکارهای تسریع در زمان بهره برداری این پروژه ها را شناسایی نمایند.

استاندار مازندران پس از این دیدار به همراه رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس به ملاقات کارآفرینان تولیدی بخش خصوصی رفت و خواستار سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنایع دانش بنیان حوزه انرژی و صنایع پیشران توسعه استان شد.

استاندار مازندران همچنین در جلسه دیگر خواستار تدوین برنامه ای جهت استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه های دیداری و شنیداری و بویژه شبکه های رادیو و تلویزیونی برای توسعه گردشگری استان با محوریت نخبگان رسانه ای شد.

استاندار مازندران سپس در دیدار با رییس فرابورس ایران، در خصوص حمایت این نهاد ویژه برای تامین سرمایه هلدینگ ثروت آفرینی مازندران و طرح های پیشران استان در حوزه پتروشیمی و گردشگری مذاکره نمود.

پس از حصول اطمینان از حمایت فرابورس ایران از طرح های مهم توسعه ای مازندران، پیگیری مشکلات فراروی صنعت اول استان، تامین مواد اولیه صنایع چوب از دیگر پیگیری های مقام عالی دولت در مازندران بود.

پیرو دستور موکد رییس جمهور مبنی بر حل مشکل تامین مواد اولیه صنایع چوب و کاغذ مازندران که عهده دار تولید بیش از۶۰ درصد از کاغذ و ام دی اف و نئوپان کشور می باشد، جلسه ویژه ای در نهاد ریاست جمهوری تشکیل و پیشنهادهای اجرایی جهت توسعه زراعت چوب و تسهیل واردات چوب برای ارایه به هیأت دولت مشخص گردید.

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران پس از پیگیری مشکلات شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران و جلب حمایت لازم از آن، به دیدار معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور رفت.

محورهای مختلف کاری، مشکلات و رفع موانع آن ها و مسایل مورد پیگیری در دیدار رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار مازندران مورد بحث و بررسی و توافق لازم قرار گرفت.


شناسه خبر : 140204
امتیاز شما برای این خبر: