چهارشنبه 07 آبان

اخبار مهم:

1399/05/29
برگزاری نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی با حضور ذوالفقاری/ تاکید رئیس ستاد مرکزی اربعین بر استمرار اقدامات زیر ساختی اربعین در استانهای مرزی

برگزاری نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی با حضور ذوالفقاری/ تاکید رئیس ستاد مرکزی اربعین بر استمرار اقدامات زیر ساختی اربعین در استانهای مرزی

نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی با حضور ذوالفقاری رئیس  ستاد مرکزی اربعین در محل سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ حسین ذوالفقاری در این نشست با وجود شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا گفت: ستاد مرکزی اربعین و کمیته های ستاد طبق سنوات گذشته برنامه های مربوط به اربعین را تهیه کرده است.
وی با بیان اینکه براساس گزارشهای ارائه شده در جلسه اعم از بیماری در دو کشور ایران و عراق، برگزاری هرگونه مراسم منوط به اعلام نظر وزرای بهداشت و درمان دو کشور و مقامات و مسئولین کشور عراق می باشد که ضرورت دارد با پیگیری وزارت امور خارجه و ستاد اربعین سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق بعد از مر اسم محرم برنامه و نظر رسمی مقامات عراقی را دریافت و اعلام نمایند. اما ستاد مرکزی اربعین و کمیته های مربوطه برنامه های زیر ساخت را با جدیت اجراء خواهد کرد و در صورتی که مراسم راهپیمایی اربعین برگزار نشود، زیر ساخت های لازم برای سالهای آینده ایجاد گردد و اقدامات تکمیلی در سه استان مرزی خوزستان، ایلام و کرمانشاه صورت پذیرد.
وی افزود: پیش بینی های لازم برای هر نوع شرایط پیشرو در ایام اربعین را خواهیم داشت. همچنین برنامه ریزی هایی برای حوزه های فرهنگی، تبلیغی و اطلاع رسانی بهداشتی و درمانی و نحوه اقدام موکب داران و مشارکت های مردم تعیین و اعلام می گردد.
ذوالفقاری با بیان اینکه این جلسه به منظور همفکری و بررسی پیشنهادات و نظرات اعضای ستاد برگزار شده است؛ گفت: ضرورت دارد تا هماهنگی کامل در سطوح مختلف داخل کشور و هماهنگ با دولت عراق براساس شرایط کنونی وجود داشته باشد و از هرگونه اظهار نظر و یا اقدام خارج از تصمیمات خودداری تا موجب انتظارات غیر قابل تحقق در جامعه نگردد.
وی افزود: جلسه بعدی ستاد پس از دهه اول محرم برگزار خواهد شد و دبیران کمیته ها، با در نظر گرفتن جهات مختلف شرایط پیشبرد برنامه های جایگزین را در جلسه بعد ارائه کنند تا مورد بحث و بررسی قرار گیرد.


شناسه خبر : 140691
امتیاز شما برای این خبر: