چهارشنبه 07 آبان

اخبار مهم:

1399/06/17
برگزاری اولین جلسه ویدئوکنفرانس مدیران کل پدافندغیرعامل استانداری های سراسر کشور در سال 99

برگزاری اولین جلسه ویدئوکنفرانس مدیران کل پدافندغیرعامل استانداری های سراسر کشور در سال 99

اولین جلسه مدیران کل پدافند غیرعامل استانداری های سراسر کشور درسال 99 با حضور حسین قاسمی مدیرکل مرزی و دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور پیش از ظهر امروز دوشنبه 17 شهریورماه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین قاسمی در این نشست ضمن آرزوی قبولی عزاداری ها و همچنین آرزوی صحت و سلامت برای همه خصوصا مسئولان استانی حوزه پدافند غیرعامل در بحران کرونا، از زحمات مدیران کل پدافندغیرعامل استانها به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد و گفت: امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا، نشستهای فصلی مدیران کل پدافندغیرعامل استانداری ها را نداشتیم و امروز اولین جلسه ای است که در این راستا برگزار می شود. 
دبیر کمیته پدافندغیرعامل وزارت کشور با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: پس از تشکیل ستاد ملی مدیریت کرونا و کمیته های تخصصی در بسیاری زمینه ها کار در این حوزه، از پدافندغیرعامل به حوزه امنیتی ادارات کل امنیتی و انتظامی استانداری ها محول شد اما در برخی استانها مانند بوشهر، فارس، البرز، ایلام و خراسان شمالی و ... بحث کرونا و ستاد استانی کرونا از سوی ادارات کل پدافند غیرعامل استانها دنبال می شود.
قاسمی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت سلامت همه همکاران و تدابیر ستاد ملی، جلسه امروز نیز به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: جلسه امروز به مرور اقدامات گذشته و هم فکری و هم اندیشی برای برنامه هایی که می توانیم تا پایان سال در حوزه پدافندغیرعامل دنبال کنیم، اختصاص دارد.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل بر همکاری بیش از پیش دستگاهها با اداره کل پدافندغیرعامل استانداری ها تاکید کرد و همچنین از مدیران کل پدافندغیرعامل استانداری ها خواست تا بیش از پیش از ظرفیت این جایگاه استفاده نمایند.
قاسمی با تاکید بر اینکه متولی باید از جایگاه اداره خود دفاع کند، تصریح کرد: اداره کل پدافند غیرعامل صرفا یک اداره نیست بلکه دبیرخانه شورای پدافندغیرعامل است که ریاست آن با استاندار است. 
دبیر کمیته پدافندغیرعامل تاکید کرد: فعالیت ها باید براساس سیاستهای کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری درخصوص بحث پدافندغیرعامل و شرح وظایف ابلاغ شده از سازمان اداری و استخدامی تنظیم و سپس باتوجه به جایگاه شورای پدافندغیرعامل موضوعات دنبال شود.
قاسمی در خصوص طرح جامع پدافندغیرعامل استانها گفت: این طرح پس از تایید کامل در وزار ت کشور و سازمان پدافند غیرعامل، به سند راهبردی استان تبدیل و قابل اجرا خواهد بود. تمام اقدامات استان در خصوص پدافندغیرعامل باید از مجرای این سند، اجرایی شود و این سند، سند راه و چشم اندازی برای آینده استان در حوزه پدافندغیرعامل خواهد بود. 
وی افزود: به این طرح صرفا به چشم یک طرح مطالعاتی یا کتابخانه ای نگاه نکنید، این طرح یک سند اجرایی و یک نقشه راه است که بتوانیم براساس برآورد آن سند و راهکارهایش، سیاست گذاری های لازم در حوزه توسعه ای و زیرساختی و ارائه خدمات را انجام دهیم.
قاسمی همچنین به ساختار اداره کل پدافندغیرعامل استانداری ها اشاره و عنوان کرد: در تلاشیم با پیگیری از سازمان اداری و استخدامی کشور بتوانیم با تغییرعنوان یکی از پستهای روسای ادارات، پست معاونین برای ساختار پدافندغیرعامل در استانها تعریف کنیم.
وی اشاره کرد: امسال نمی توانیم برنامه های هفته پدافندغیرعامل را همانند سال های گذشته دنبال کنیم، از این رو از استانها می خواهیم که با برگزاری جلسه ای در شورای پدافندغیرعامل استانها و دعوت از دستگاههای مختلف، راهکارهای نوین برای برگزاری این هفته بررسی و برنامه های پیشنهادی خود را اعلام کنند تا بتوانیم برنامه های این هفته را متناسب با شرایط جاری کشور و ضمن رعایت پروتکلهای بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا دنبال کنیم.

دبیر کمیته پدافندغیرعامل در پایان با بیان اینکه گزارش این جلسه به وزیر کشور و استانداران ارائه خواهد شد، خاطرنشان کرد: مدیران کل پدافندغیرعامل بایستی هوشمندانه و در چارچوب ماموریتها به مسائل ورود و موضوعات مرتبط را دنبال نمایند.

شناسه خبر : 141680
امتیاز شما برای این خبر: