چهارشنبه 07 آبان

اخبار مهم:

1399/06/22
نتایج دور دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه زنجان و طارم اعلام شد

نتایج دور دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه زنجان و طارم اعلام شد

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان گفت: با رای مردم، حجت الاسلام مهدی باقری به عنوان دومین نماینده مردم حوزه انتخابیه زنجان و طارم به مجلس شورای اسلامی راه یافت و ترکیب نمایندگان مردم استان زنجان در مجلس یازدهم کامل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ با اعلام ستاد مرکزی انتخابات کشور، رای گیری دومین مرحله از یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه 21 شهریور ماه از ساعت 8 صبح آغاز و در ساعت 18 بدون تمدید به پایان رسید.
خدابخش مرادی نافچی افزود: در دور دوم انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم، دو کاندیدای راه یافته از دوره نخست با یکدیگر به رقابت پرداختند تا یک کرسی جامانده از سهمیه استان را کسب کنند.
وی ادامه داد: در این دور از انتخابات ۳۱۹ شعبه برای اخذ رای در شهرها و روستاهای این حوزه انتخابیه در نظر گرفته شده بود تا مردم در شرایطی مناسب و با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی رای خود را به صندوق بیاندازند و نماینده خود را راهی مجلس یازدهم کنند.
رئیس ستاد انتخابات استان زنجان خاطر نشان کرد: پس از پایان رای گیری، با شمارش آراء، «حجت‌الاسلام مهدی باقری» توانست با کسب ۱۴۹۶۴ رای، پنجمین کرسی استان زنجان در مجلس یازدهم را از آن خود کند.
گفتنی است؛ در دوره اول انتخابات مجلس یازدهم که ۲ اسفند ۹۸ برگزار شد، از حوزه‌های انتخابیه زنجان و طارم، مصطفی طاهری با کسب ۵۹.۶۰۳ رای؛ ابهر، خرمدره و سلطانیه حجت‌الاسلام حسین‌ شجاعی‌علی‌آبادی با ۱۹.۴۵۴ رای، از ماه‌نشان، ایجرود، دهستان‌های بوغداکندی و قلتوق نیز سیدمرتضی خاتمی با ۱۷.۷۶۳ رای و در نهایت در از حوزه خدابنده سیدالبرز حسینی با کسب ۳۰.۸۵۲ رای وارد مجلس شده بودند و مهدی باقری نیز روز جمعه با رای مردم به این جمع پیوست.
مجلس شورای اسلامی دارای ۲۹۰ کرسی است که از این تعداد پنج کرسی مربوط به نمایندگان استان زنجان است.

شناسه خبر : 141923
امتیاز شما برای این خبر: