پنجشنبه 10 مهر

اخبار مهم:

1399/06/26
در محورهای آزادراهی استان کاهش تصادف را شاهد هستیم
استاندار زنجان خبر داد؛

در محورهای آزادراهی استان کاهش تصادف را شاهد هستیم

استاندار زنجان گفت: با شیوع کرونا تردد خودرو در آزادراههای استان کاهش یافت ولی درمقابل محورهای فرعی پرتردد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فتح الله حقیقی در جلسه کمیسیون ایمنی راه های کشور که بصورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد گفت: بیشترین تصادفات رخ داده در استان درمحور مواصلاتی شهرستان خدابنده است و مهمترین علت آن هم کمبود تعداد پاسگاه پلیس راه در این مسیر است.
استاندار زنجان با بیان اینکه بر اساس نقشه راه تمام جلسات کمیسیون ایمنی راههای استان با حضور وی برگزار و مسائل مطرح می شود افزود: اگر وزارت راه و شهرسازی به تعهداتی که در بازید وزیر راه و شهرسازی از طرحهای راه سازی در دست اجرا قرار گرفته، عمل نماید بسیاری از مخاطرات رانندگی و ترافیکی در جاده های استان کاهش می یابد و ما نیز با جدیت پیگیر اجرای این طرح ها هستیم.
مقام عالی استان با بیان اینکه از 50 نقطه حادثه خیز استان 35 نقطه همچنان باقی مانده و یکی از اقدامات ما چهار بانده کردن راه های پر تردد استان همچون زنجان به بیجار و زنجان به سلطانیه و کبودر آهنگ است که نقش مهمی می تواند در کاهش حوادث رانندگی داشته باشد.
استاندار زنجان تصریح کرد: تقویت امکانات پلیس راه، تقویت اورژانس هوایی و ارتقاء روشنایی و ایجاد نیوجرسی در آزادراه زنجان به تبریز ضرورت دارد.
اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم با قدردانی از توجه استاندار زنجان به کمیسیون ایمنی راه ها گفت: تلاش می کنیم پس از تصویب پیش نویس نقشه راه ایمنی کشور برای ارتقاء راه های استان بودجه و تسهیلات در نظر گرفته شود و تامین اعتبار صورت گیرد.
سردار هادیانفر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا هم از استاندار زنجان بدلیل تشکیل جلسات شورای راهبری در استان قدردانی کرد و گفت: در آینده نزدیک با سفر به استان زنجان حتما با همکاری وزارت راه و شهرسازی هم برای تجهیز سیستم های نظارتی و هم ایجاد پاسگاه در مسیرهای ارتباطی خدابنده اقدام خواهیم کرد.
گفتنی است؛ در پنج ماهه نخست امسال با توجه به شیوع کرونا رفت و آمد خودروها در آزادراههای استان کاهش داشت اما در عین حال تردد در جاده های فرعی زیاد بوده، بطوریکه میزان تصادفات منجر به فوت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش را نشان می دهد.
استان زنجان 5 هزارو 840 کیلومتر راه دارد که 200 کیلومتر آن آزادراه، 114 کیلومتر بزرگراه و مابقی راه اصلی و روستایی است.


شناسه خبر : 142123
امتیاز شما برای این خبر: