چهارشنبه 07 آبان

اخبار مهم:

1399/07/07
مشاغل خاص آرامستان های کشور با تصويب شورای عالی حفاظت فنی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور شد
جمالی نژاد:

مشاغل خاص آرامستان های کشور با تصويب شورای عالی حفاظت فنی جزو مشاغل سخت و زیان‌آور شد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از موافقت شورای عالی حفاظت فنی با کلیات الحاق گروه های شغلی کارکنان آرامستان های کشور که مباشرتا با اموات در ارتباطند به مشاغل سخت و زیان‌آور گروه "ب" خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد ضمن بیان خبر فوق اظهار کرد: در یکصدوشصت و سومین جلسه شورای عالی حفاظت فنی که هفتم مهر ماه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، موضوع  سخت و زیان آوری مشاغل کارکنان شاغل در آرامستان ها مطرح و در نهایت با موافقت این شورا کارکنان آرامستان های کشور جز مشاغل سخت و زیان گروه "ب" قرار گرفتند و سایر مشاغلی که بصورت غیرمباشرت می باشند، از طریق کمیته های استانی می توانند موضوع را طرح و پیگیری نمایند.
 
وی با اشاره به پی گیری های وزیر محترم کشور در زمینه این موضوع ابرازامیدواری نمود که با اجرایی شدن این مصوبه حمایت های لازم از کارکنان خدوم آرامستان ها صورت گیرد.
 
شایان ذکر است به موجب تبصره(2) ماده(76) قانون تامین اجتماعی، مشاغل گروه(الف) مشاغلی هستند که با تدابیر فنی  ومهندسی صفت سخت و زیان آور از آن شغل کاهش یا حذف می شود. در صورتی که این مشاغل ظرف دو سال الزام به بهینه سازی محل استاندارد برای شغل مربوطه نکنند، سازمان تامین اجتماعی کلیه خسارات وارده بابت بازنشستگی پیش از موعد را از کارفرما وصول می نماید.
 
همچنین  مشاغل گروه(ب) با هیچ یک از تدابیر و تمهیدات فنی، امکان کاهش یا حذف صعوبت و زیان آور بودن شغل نمی شوند که در قانون 14 مورد احصاء شده که با مصوبه اخیر شورای عالی حفاظت فنی به 15 مورد ارتقاء یافت.
 شناسه خبر : 142634
امتیاز شما برای این خبر: