شنبه 15 آذر
1399/09/01
برای مهار کرونا هر خانه را به یک پایگاه سلامت تبدیل کنیم
استاندار کرمانشاه:

برای مهار کرونا هر خانه را به یک پایگاه سلامت تبدیل کنیم

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه باید ویروس کرونا را باید در خانه مردم کنترل کنیم، گفت: قرارگاه، طرح محله و خانواده محور بیماری کرونا در تمامی شهرستانهای استان کرمانشاه اجرایی خواهد شد تا بتوانیم با کمک بیمار یابی فعال از تردد بیماران درجامعه جلوگیری کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ هوشنگ بازوند با بیان اینکه این طرح با کمک بسیج اجرایی می شود، گفت: در این طرح که در کل شهرستانهای استان اجرایی می شود گروههایی با استفاده از اطلاعات سامانه ۴۰۳۰ به درب منازل مراجعه و اقدام به شناسایی بیماران می کنند.

به گفته بازوند، این گروهها در زمان مراجعه به درب منازل از کارت شناسایی مخصوص برخوردارند و آزمایش های فوری کرونا را به صورت رایگان انجام می دهند.

وی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده ۱۰ گروه در سطح شهر کرمانشاه و در هر کدام از شهرستان ها نیز یک گروه کار بیماریابی فعال را انجام می دهند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه بیماران شناسایی شده باید قرنطینه شوند، گفت: افراد مبتلا در صورتی که شرایط قرنطینه شدن در منزل را نداشته باشند در مهمانسراهای ادارات که به این منظور آماده شده اند قرنطینه خواهند شد.

بازوند افزود: همچنین در صورتی که تشخیص داده شود فرد مبتلا وضعیت مالی مناسبی ندارد، بسته های معیشتی با کمک هلال احمر، بهزیستی و کمیته امداد در اختیار او قرار خواهد گرفت.

وی به تاکید بر اینکه افرادی که قرنطینه را رعایت نکنند جریمه خواهند شد، گفت: با کمک شبکه های تلفن همراه، دوربین های شهری و دیگر امکاناتی که در اختیار داریم فرد بیمار را ردیابی و در صورت ترک قرنطینه آن را جریمه می کنیم.

استاندار کرمانشاه در پایان صحبت های خود با بیان اینکه ۵۰ درصد شیوع بیماری در کرمانشاه ناشی از دورهمی های خانوادگی است، گفت: از مردم تقاضا داریم که در این ایام دورهمی های از دورهمی های خانوادگی و برگزاری جشن ها صرف نظر کنند.


شناسه خبر : 144585
امتیاز شما برای این خبر: