شنبه 15 آذر
1399/09/02
از سرمایه گذاران حوزه معدن استان استقبال می کنیم
استاندار خراسان جنوبی:

از سرمایه گذاران حوزه معدن استان استقبال می کنیم

استاندار خراسان جنوبی گفت: از سرمایه گذاران حوزه معدن استان استقبال کرده برای حمایت و همراهی آنان اعلام آمادگی می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ ملانوری با بیان این مطلب در جلسه بحث و تبادل نظر پیرامون معادن و صنایع معدنی استان با مدیر عامل شرکت ایمیدرو خاطر نشان کرد: خراسان جنوبی از استان‌های برخوردار به لحاظ کمیت معادن و کیفیت ذخایر معدنی است و به همین جهت بهشت معادن نامیده می شود. 

وی با تأکید بر وسعت گسترده استان، متذکر شد: به اندازه پهناوری استان، ذخایر غنی و متعددی داریم که متأسفانه به قدر کافی مورد بهره برداری قرار نگرفته اند. 

استاندار تصریح نمود: به طور ویژه علاقمندم به عنوان نهضت، جهش و انقلاب به اکتشافات جدید ورود کنیم و مطالعات صورت گرفته قبلی را نیز به نتیجه برسانیم. 

ملانوری گفت: تحقق این برنامه، علاوهبر تولید ثروت در منطقه، درآمدزایی برای مردم به همراه داشته و به توسعه پایدار می انجامد. 

وی گفت:نکته مهم در این زمینه این است که همزمان با برنامه ریزی برای اجرای کار در حوزه های معدنی، مسئولیتهای اجتماعی را هم مورد توجه قرار دهیم. 

به گفته وی؛ کار نباید به شکلی انجام شود که از منابع و ذخایر برداشت شود اما مردم از آن بهره مند نشوند. 

در این جلسه درخصوص آخرین وضعیت فولاد قاینات، طلای هیرد نهبندان ، معادن ذغالسنگ طبس و سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع مس ایران در استان بحث و تبادل نظر شد. 

استاندار در جمع بندی موارد مطرح شده در جلسه عنوان کرد: مشکلات و موارد مرتبط با استان، سريعاً پیگیری و اقدام خواهد شد. 

ملانوری بر راه اندازی به موقع فولاد قاینات، طلای هیرد و تعیین تکلیف محدوده های اکتشافی در اختیار ایمیدرو تأکید نمود. 

شایان ذکر است؛در این جلسه  با حضور مدیران زیر مجموعه شرکت ایمیدرو، شرکت ملی صنایع مس، شرکت ملی فولاد و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران که در استان سرمایهگذاری نموده اند، و همچنین کارشناسان و مدیران ایمیدرو برگزار شد.
​ مدیران حاضر ضمن ارائه گزارشهایی جامع درخصوص اقداماتی که در استان انجام داده اند، بازتاب و نتیجه کارها را ارائه نمودند. 


شناسه خبر : 144613
امتیاز شما برای این خبر: