منو

اخبار
تحکیم خانواده
1397/9/25 يكشنبه معاونت مشارکتهای اجتماعی کارگروه تدوین آیین نامه شبکه ملی خیرین فعالان ازدواج


با حضور رستم وندی رئیس سازمان امور اجتماعی صورت گرفت؛

برگزاری نشست کارگروه تدوین آیین نامه شبکه ملی خیرین و فعالان ازدواج

نشست کارگروه تدوین آیین نامه شبکه ملی خیرین و فعالان ازدواج با حضور دکتر رستم وندی معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور و نمایندگان سازمان های مردم نهاد عصر امروز شنبه 24 آذرماه در محل وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ کمال اکبری معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در این نشست ضمن اشاره به برگزاری کارگروه ترویج ازدواج و تحکیم خانواده در ابتدای امسال و برگزاری کنگره ملی خانواده در مهرماه سال جاری گفت: هدف از تشکیل این جلسات این است که بتوانیم همه انرژی و داشته ها را در جهت هدف تحکیم خانواده و ازدواج جمع کنیم .
وی با بیان اینکه همه در مسیر ترویج ازدواج و تحکیم خانواده قدم برمی داریم، گفت: در صد و دهمین جلسه نشست شورای اجتماعی کشور، وزیر کشور بر تشکیل مجموعه خیرین حوزه خانواده و ازدواج تاکید کردند که با هم افزایی و همراهی سازمان های مردم نهاد در این مسیر قدم برداریم.
اکبری تاکید کرد: در تلاشیم به سازوکاری قانونی برسیم که همه اقدامات در حوزه ازدواج و خانواده را در سطوح ملی و استانی سازماندهی و هدفمند کند.
معاون مشارکتهای اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به اینکه خانواده اولویت اول ماست، گفت: اینکه خانواده اولویت کشور بماند باید پیوندی میان مردم ایجاد شود و حضور پررنگ سازمان های مردم نهاد در این عرصه می تواند نقش بسزایی را در این زمینه ایفا کند. نقش وزارت کشور و سازمان امور اجتماعی در این مسیر تنها تسهیل گری و کمک کنندگی است.
گفتنی است در ادامه این نشست، نمایندگان سازمان های مردم نهاد نظرات خود را خصوص نحوه شکل گیری شبکه ملی ازدواج و خانواده ارائه کردند که در نهایت مقرر شد کمیته ای از این جمع تشکیل و پیش نویس طرح را تدوین کنند تا در نشست بعدی بررسی و در صورت تایید حاضرین به تصویب برسد.

بيشتر

تحت نظارت وف بومی