منو

اخبار
خبر همدان
1396/11/15 يكشنبه معاونت مشارکتهای اجتماعی تقویت روحیه مطالبه گری از دولتها رسالت سازمانهای مردم نهاد همدان
تقویت روحیه مطالبه گری از دولتها رسالت سازمانهای مردم نهاد همدان 
 
رئیس مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد همدان گفت: مهمترین و اصلی ترین رسالت تشکلهای اجتماعی و سازمانهای مردم نهاد، تقویت روحیه مطالبه گری عمومی و پرسشگری از دولتهاست.
سید مصطفی موسوی، صبح شنبه 14 بهمن ماه در نشست مشترک هیات رئیسه و روسای کمیسیونهای تخصصی مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد همدان در سخنانی با تبریک فرا رسیدن سالروز ایام الله دهه فجر اظهار داشت: رویکرد تشکلهای غیر دولتی و سمنها با دولت رویکردی تعاملی است و به عنوان نمایندگان مردم صلاحیت و قابلیت پیگیری مطالبات و انتظارات عمومی آنان  از طریق مجاری قانونی را دارند.
وی با اشاره به برخی از اهداف تشکیل مجمع استانی سمنهای همدان افزود: مطالبه گری و کمک به ارتقاء شاخصه های توسعه در استان، مهمترین اهداف تشکیل مجمع بوده که با شکل گیری و راه اندازی این نهاد مدنی در استان، سمنها جایگاه واقعی خود را در جامعه خواهند یافت.
وی ادامه داد: مجمع استانی سمنهای همدان متشکل از  هیات رئیسه و هشت کمیسیون تخصصی در حوزه های سلامت، آسیبهای اجتماعی، خیریه و نیکوکاری، حمایتی و توانبخشی، اجتماعی و فرهنگی، ادبی و هنری،  محیط زیست و گردشگری و علمی و پژوهشی است که ترکیب هر یک از آنها از طریق برگزاری انتخابات شکل می گیرد.
موسوی، تاثیرگذاری در روند سیاستگذاری ها و تصمیم سازی های کلان استانی، کمک به عضویت سمنها در کارگروه ها و کمیته های استانی و شهرستانی و ارائه مشاورهای فنی و تخصصی به مدیران مسئولان ارشد و میانی در استان، از اهداف مهم این مجمع خواهد بود.  
وی در بخش دیگری از سخنان خود، به رویدادهای استانی در ماه های آینده اشاره و ابزار داشت: رخدادهایی نظیر  گردشگری 2018، انتخاب شهروندان برگزیده و نیز همایش باباطاهر، رویدادهای مهم در استان خواهند بود که سمنها هر یک به تناسب ظرفیت، حوزه تخصصی و فعالیت خود، می توانند در برنامه های استانی مشارکت کنند.
رئیس مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد همدان در پایان دغدغه مندی و مسئولیت پذیری فعالان اجتماعی عضو سمنها را مهمترین سرمایه این مجمع دانست و خواستار انضباط کاری در همه امور به خصوص در حوزه های خدمات رسانی به جامعه شد.
خاطر نشان می شود هر یک از روسای کمیسیونهای تخصصی هشت گانه در این نشست با ارائه دیدگاههای خود، بر تقویت ارتباطات درون سازمانی، تقویت سمنهای شهرستانی، تعامل با همه دستگاههای اجرایی و کمک به ثبیت جایگاه مجمع به عنوان یکی از نهادهای مرجع و تاثیر گذار در جامعه تاکید کردند. 
 
 
مرکز اطلاع رسانی
مجمع استانی سازمانهای مردم نهاد همدان
14/11/96
 
 
بيشتر

تحت نظارت وف بومی