اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور
بانوان ورزش 97
ورزش، شهروندان را سرزنده و شاداب می سازد، سازگاری را می آموزد و کار گروهی را ترویج می کند در سال های اخیر زنان این سرزمین در وادی ورزش، روح انسانی و نوع دوستی جمهوری اسلامی را در میادین ورزش جهانی به عرصه ی ظهور نشاندند، که خود حاکی از ظرفیت ها و توانمندی های جامعه ی زنان در میدان ورزش است. نباید به خاطر وجود برخی موانع و مشکلات و زندگی روزمره، ورزش را از سرلوحه ی امور عقب برانیم.  پیام فریبا نظری، مشاور زنان و خانواده ی وزیر کشور به شرکت کنندگان دومین جشنواره ی فرهنگی ورزشی کارکنان زن وزارتخانه 

"ورزش، شهروندان را سرزنده و شاداب می سازد، سازگاری را می آموزد و کار گروهی را ترویج می کند.
 
با حضور شرکت کنندگان دو رشته ی ورزشی والیبال و دارت، افتتاحیه ی دومین جشنواره فرهنگی ورزشی کارکنان زن ستاد، صف و سازمان های تابعه ی وزارت کشور در مجتمع خزرآباد ساری؛ لحظاتی پیش با پیام مشاور زنان و خانواده ی وزیر کشور آغاز شد.

فریبا نظری در این پیام اشاره داشت: ورزش، یک ارزش و آزمون وظیفه شناسی و صداقت است که کرامت انسانی، روح تواضع و فروتنی و اعتماد به نفس را تقویت می کند و شکیبایی را بالا می برد؛ ورزش، شهروندان را سرزنده و شاداب می سازد، سازگاری را می آموزد و کار گروهی را ترویج می کند. در جوامعی که در آن ورزش رواج دارد، روح فداکاری، شجاعت، پشتکار و اخلاق خوش نیز بخشی از هنجارهای زندگی اجتماعی آن شده و مردمان جامعه ی ورزشکار؛ تندرستی بیشتری در خود احساس می کنند.

نظری یادآور شد: تکنولوژی های نوین موجود در زندگی افراد، بی تحرکی و سکون را برایشان به ارمغان آورده و به دنبال آن منجر به بیماری های فراوانی شده است. احیای ورزش، یکی از راه های تندرستی است که موجب سلامت و ترمیم بیماری ها و تربیت هم زمان جسم و روان خواهد شد. در سال های اخیر زنان این سرزمین در وادی ورزش، روح انسانی و نوع دوستی جمهوری اسلامی را در میادین ورزش جهانی به عرصه ی ظهور نشاندند، که خود حاکی از ظرفیت ها و توانمندی های جامعه ی زنان در میدان ورزش است. زنان و دختران ایرانی همواره نقش های مؤثری در صحنه ی فعالیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و ایجاد نشاط در اجتماع بزرگ و کوچک( خانه و جامعه )، گفتگو و تعامل در عرصه های مختلف و ایجاد فضای سالم رقابتی در جوامع را  ایفا نموده اند. همین راهکار های بی بدیل می تواند در مقابله با بسیاری از آسیب های اجتماعی، راه گشا و در تعالی زنان سرزمینمان مؤثر باشد.

مشاور وزیر کشور تأکید کرد، نباید به خاطر وجود برخی موانع و مشکلات و زندگی روزمره، ورزش را از سرلوحه ی امور عقب برانیم. با ترویج ورزش و دمیدن روح نشاط در زنان، قادر خواهیم بود جامعه ای سرزنده و شاداب داشته باشیم.

فریبا نظری در پایان اظهار امیدواری کرد برگزاری دومین جشنواره ی فرهنگی ورزشی زنان شاغل وزارت کشور، موجب تشویق و ترویج توجه به ورزش فردی و همگانی و رسیدن به تندرستی و نشاط اجتماعی در بین تمامی این عزیزان باشد و برای همه ی همکاران عزیز ورزشکار شرکت کننده در این دور از مسابقات، آرزوی موفقیت نمود.
در این جشنواره که از ۲۰ تا ۲۵ آبان ماه جاری در ساری برگزار می شود، ۲۲ تیم در رشته ی دارت و ۱۷ تیم در رشته ی والیبال حضور خواهند داشت. این مسابقات در راستای تحقق شعار امنیت و نشاط زن، خانواده ی سالم، جامعه ی پویا و با هدف توسعه ی نشاط و سلامت اجتماعی در میان زنان شاغل و توجه به نیازهای حوزه سلامت و تندرستی آنان، توسط دفتر امور زنان و خانواده با همکاری معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور برنامه ریزی شده است. 
منبع: دفترامور بانوان و خانواده وزارت کشور
بيشتر
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به اداره كل امور زنان و خانواده وزارت كشور مي باشد و استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی