عليرضا بيگي
استاندار آذربايجان شرقي: توصيه رهبري، در دولت احمدي‌نژاد تحقق يافت احمد عليرضا بيگي گفت: توسعه توام با عدالت، توصيه رهبري به همه دولت‌هاي بعد از جنگ بود كه اين موضوع در دولت احمدي‌نژاد تحقق يافت. به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ احمد عليرضابيگي استاندار آذربايجان شرقي در جمع اهالي روستاي نوجه‌‎مهر از توابع شهرستان جلفا، با بيان اين كه موضوع عدالت در گذشته مورد غفلت واقع شده بود اظهار داشت: در گذشته كساني كه بيشتر مصرف مي‌كردند سهم بيشتري از ثروت‌ها داشتند و اين نظام توزيع ناعادلانه ثروت باعث ايجاد شكاف طبقاتي در جامعه شده بود.
وي خاطرنشان كرد: البته نوع رويكرد دولت‌ها نيز موجب غفلت از توده‌هاي محروم جامعه مي‌شد و اعتقاد دولت‌ها بر اين بود كه ثروت بايد در دست عده‌اي خاص باشد تا آنها زندگي مردم را اداره كنند.
عليرضابيگي ادامه داد: دولت نهم اين معادله را بر هم زد و با ايجاد ارتباط مويرگي با زندگي مردم، ثروت‌ها را در اختيار خود مردم قرار داد تا آنها به اقتضاي شرايط زندگي خود آن را مديريت كنند.
وي با بيان اين كه هدفمندي يارانه‌ها با همين تفكر اجرا شد افزود: اكنون دولت قصد دارد در گام دوم اين طرح، يارانه دهك‌هاي پايين جامعه را افزايش دهد لكن با برخي ممانعت‌ها از سوي همان كساني مواجه است كه در مرحله اول هدفمندي نيز ساز مخالف مي‌زدند.
عليرضابيگي با تاكيد بر اين كه دولت اراده كرده مبلغ يارانه‌ها را مستقيما به مردم بدهد گفت: برخي از نمايندگان مجلس با ارائه طرحي تلاش كردند تا از پرداخت مستقيم پول به مردم ممانعت كنند و اعتقاد دارند كه اين پول بايد صرف زيرساخت‌ها شود.
وي تصريح كرد: اكنون سوال اين است كه در دولت احمدي‌نژاد كدام زيرساخت‌ها فراهم نشده كه در دولت‌هاي گذشته به آن پرداخته مي‌شد؟
استاندار تاكيد كرد: دولت نشان داده است كه پاي منافع مردم ايستاده و اجازه نمي‌دهد كه كاري برخلاف منفعت مردم انجام گيرد.
وي افزود: مطالبات مردم از دولت نشانه كارآمدي دولت است و دولت افتخار دارد كه به خواسته‌هاي مردم پاسخ داده است.
عليرضابيگي با اشاره به افتتاح طرح‌هاي عمراني در شهرستان جلفا خاطرنشان كرد: بهره‌مندي 95 درصد جمعيت روستايي شهرستان جلفا از نعمت گاز و 93 درصد روستاها از راه آسفالته در كنار اقدامات ديگر دولت، شاخص‌هاي بزرگي در اين نقطه مرزي هستند.
وي اظهار داشت: تفكر دولت توزيع عادلانه ثروت در تمام نقاط كشور است و مركزنشيني نبايد امتيازي براي بهره‌مندي بيشتر از منابع ملي باشد.
در اين مراسم طرح گازرساني به شش روستاي شهرستان جلفا با اعتبار 20 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد.
با افتتاح اين طرح 467 خانوار روستاهاي دوزال، كردشت، نوجه‌مهر، پهناور، نظركندي و ميانه‌كرداحمد از نعمت گاز بهره‌مند مي‌شوند.
بيشتر