اداره کل امور زنان و خانواده وزارت کشور

فرهمندپور در اولین نشست گفتگوی روسیه و ایران در حوزه خانواده، مادر و کودک، بر اهمیت نهاد خانواده در فرهنگ ایرانی اسلامی تأکید کرد.


در اولین نشست گفتگوی روسیه و ایران در حوزه خانواده، مادر و کودک، نماینده وزارت کشور به ارائه گزارشی از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه افزایش آمار ازدواج و تحکیم خانواده پرداخت.

اولین نشست هم‏اندیشی زنان فعال اقتصادی صبح روز سه شنبه 10/5/96 در وزارت کشور برگزار شد.


اولین نشست هم‏اندیشی زنان فعال اقتصادی صبح روز سه شنبه 10/5/96 با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، وزیر کشور، مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در سالن پیامبر اعظم (صلی‏ الله علیه و آله) وزارت کشور برگزار شد.

مراسم اختتامیه طرح توان افزایی زنان مدیر و مسؤول کشور در مشهد مقدس برگزار شد.


مراسم اختتامیه طرح توان افزایی زنان مدیر و مسؤول کشور با حضور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان رضوی، و مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استان ها در خراسان رضوی برگزار شد.

مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استان های کشور، با دکتر فرهمندپور دیدار کردند.


مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده 17 استان کشور، به منظور دیدار نوروزی با مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، صبح روز دوشنبه 28/1/96 با حضور در دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور، با دکتر فرهمندپور دیدار و گفت و گو کردند.

مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استان های کشور با وزیر دادگستری و رئیس مرجع ملی حقوق کودک، دیدار کردند


حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی وزیر دادگستری و رئیس مرجع ملی حقوق کودک، در دیدار با مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده و مدیران دفاتر امور بانوان و خانواده استان ها، بحث حقوق کودک را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: جامعه ای که برای فرزندانش برنامه و هدف داشته باشد می تواند ادعا کند در آینده موفق است.

مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استان های کشور، با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده دیدار کردند


مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده 21 استان کشور به همراه مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، به منظور دیدار نوروزی با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، عصر روز دوشنبه 28/1/96 با حضور در دفتر امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، با خانم مولاوردی دیدار و گفت و گو کردند.
رونمایی از نه جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع دفاع مقدس
کارگاه آموزشی طرح خطر سنجی از طرف اداره کل بانوان و خانواده استانداری برگزار شد
کارگاه  حمایت از توان افزایی زنان مدیر و مسئول استان ها برگزار گردید
  • 1396/1/28 دوشنبه کارگاه حمایت از توان افزایی زنان مدیر و مسئول استان ها برگزار گردید
    در جهت عملیاتی کردن طرح ملی حمایت از توان افزایی زنان مدیر و مسئول استان ها در این راستا برگزاری دو مرحله آموزش ویژه بانوان مشمول این طرح بر عهده دفتر امور بانوان و خانواده استانداری می باشد که در مرحله اول بانوان عضو شوراهای اسلامی شهر استان های همدان ، لرستان، کرمانشاه و کردستان در دوره های آموزشی پیش بینی شده این طرح شرکت نمودند.
 توانمندسازی زنان، توانمندسازی بشریت است/ رویکردهای متعارض در مواجه با جایگاه زنان
مدیرکل بانوان استانداری خوزستان: ۱۱۰ مدیر زن در دوره آموزشی طرح ملی توان افزایی زنان مدیر شرکت می کنند
ورود تدریجی زنان به عرصه‌های مدیریتی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خوزستان است.
تجربه زنان خوزستانی در جنگ، آن‌ها را در مدیریت کشور توانمند ساخته است.
  • 1396/1/28 دوشنبه تجربه زنان خوزستانی در جنگ، آن‌ها را در مدیریت کشور توانمند ساخته است.
    شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در همایش ملی «زن در تاریخ محلی خوزستان» که امروز شنبه ۷ اسفندماه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، با اشاره به نقش زنان در دوران باستان پس از اسلام و معاصر گفت: زنان توانسته‌اند در جامعه امروز نقش اساسی خود را ایفا کنند. برخی تاریخ‌نگاری محلی را به دوران اسلام و برخی به پیش از اسلام و زمان ساسانیان نسبت داده‌اند که دارای زوایای اطلاعاتی بسیاری از جزییات در حضور زنان در تاریخ است.
پنجمین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان خراسان جنوبی با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با محوریت حقوق کودک کشور برگزار شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان: نمایشگاه زن، تلاش و توسعه در گلستان افتتاح شد
پازارچه خوداشتغالی بانوان راه اندازی می شود
حمایت از بانوان کارآفرین به توسعه صنعت فرش کردستان کمک می کند.
اولین جلسه هماهنگی نظارت بر برنامه های طرح ملی تقسیم کار ملی کاهش و کنترل آسیبهای اجتماعی که با حضور معاونین دستگاههای ورزش و جوانان، بهزیستی و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پنجشنبه 21/11/95 برگزار گردید
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان :انقلاب اسلامی نقطه عطفی در حیات سیاسی زنان
نمایشگاه‌ توانمندی‌های بانوان خوزستان افتتاح شد
بيشتر
1
باید تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود را به ‌کار بگیریم تا به بهترین شکل ممکن به مددجویان عزیز بهزیستی خدمت کرده باشیم

بلوری مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان در این دیدار با تبریک ماه مبارک رمضان با بیان اینکه مسئولین مربوطه باید با جدیت و تلاش مضاعف و با پیروی  از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت رسیدگی به امور افراد تحت پوشش کوشا باشند افزود: باید تمام امکانات و ظرفیت‌های موجود را به ‌کار بگیریم تا به بهترین شکل ممکن به مددجویان عزیز بهزیستی خدمت کرده باشیم و سعی و تلاش بیشتری در حل مشکلات این خانواده ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای با هدف کاهش آسیب‌ها، فعالیت‌های پیشگیرانه و توانمندسازی مددجویان در دستور کارها باشد افزود:  امیدواریم مسئولین مربوطه به همت مردم و خیرین  به بهترین شکل به وظیفه خود عمل کنیم.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری  همچنین نظارت و شناسایی خانواده های نیازمند و معلول، آگاه سازی و مساعدت به خانواده های نیازمند، توزیع سبدکالا، کمک های موردی و اشتغال مددجویان اشاره نمود گفت: انشاءا... در سال جاری اهداف از پیش تعیین شده را بتوانیم با لطف خداوند و همکاری و مساعدت تمام دستگاه های اجرایی با گام های بلندی به مرحله ی اجرا در آوریم.

بلوری با بیان اینکه هرآنچه از امنیت، آسایش، رفاه اجتماعی و آسودگی در جامعه داریم به برکت خون شهدا و رهنمودهای امام امت است اذعان داشت: وظیفه ما است که از خانواده های تحت پوشش سرکشی و مشکلات آن ها را در حد توان برطرف کنیم.

شرح وظايف دفتر امور بانوان وزارت كشور

                                                                    

1- انجام مطالعات و تحقيقات لازم در خصوص وضعيت، مسائل و مشكلات زنان درابعاد زندگي فردي، خانوادگي، اجتماعي و سمت دهي آنان به سوي سياست هاي كلان جمهوري اسلامي ايران .


2- مطالعه وبررسي پيرامون شيوه هاي افزايش سطح آگاهي و دانش عمومي زنان سراسركشوربا توجه به خصوصيات فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي حاكم برمناطق .


3- مطالعه و بررسي قوانين و مقررات مربوط به زنان به منظور يافتن راه حل هاي مناسب براي رفع تنگناهاي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي زنان .


4- برقراري ارتباط مستمر با وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهاي ذيربط در امور بانوان به منظور تبادل نظر و آگاهي از طرح ها و برنامه ها و ايجاد هماهنگي در جهت رفع مسائل و مشكلات زنان كشور .


5- مطالعه و بررسي شيوه هاي سازماندهي زنان جهت مشاركت در فعاليت هاي فرهنگي، اجتماعي وسياسي و ارائه طرح ها و پيشنهادهاي لازم به كميسيون هاي امور بانوان .


6- ابلاغ سياست هاي كلي نظام و خط مشي فعاليت ها و بخشنامه ها و دستورالعمل هاي وزارتي و مصوبات ساير مراجع ذيصلاح در امور بانوان به كميسيون هاي امور بانوان و پيگيري و نظارت بر اجراي آنها .


7- تعيين ضوابط و معيارهاي لازم به منظور اعمال نظارت و ايجاد هماهنگي درفعاليت هاي كميسيون هاي امور بانوان سراسركشور و ارزيابي عملكرد آنان و جمع بندي و ارائه آن به مراجع ذيربط .


8- بررسي و برآورد اعتبارهاي مورد نياز كميسيون هاي امور بانوان سراسر كشور و همكاري با واحد مربوطه در جهت تخصيص اعتبارها به كميسيون هاي امور بانوان .


9- شناسائي نحوة تخصيص اعتبارات براي مسائل مربوط به زنان از تبصره هاي قانون بودجه و اعلام آنها به كميسيون امور بانوان .


10- نظارت بر امر تشكيل و نحوة فعاليت كانون هاي فرهنگي – اجتماعي بانوان به منظور توسعه مشاركت زنان در عرصه هاي مختلف در سراسر كشور .


11- فراهم آوردن موجبات اجراي وظايف وزارت كشور در ارتباط با مسائل بانوان سراسر كشور از طريق استانداران و فرمانداران


12- ارتباط مستمر با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي به منظور تبادل نظر و ايجاد هماهنگي در رابطه با طرح ها و لوايح پيشنهادي جهت تسريع در تصويب آنها .


13- مطالعه و شناخت امكانات و تسهيلات مختلف فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي در سراسر كشور و برنامه ريزي جهت استفاده و بهره برداري از امكانات مذكور .


14- برنامه ريزي مناسب به منظور فراهم آوردن زمينه هاي لازم براي بالابردن سطح كارآفريني و دانش و تخصص زنان شاغل در وزارت كشور و واحدهاي تابعه .


15- ارائه پيشنهاد بازنگري شرح وظايف كميسيون هاي امور بانوان و عنداللزوم تدوين دستورالعمل هاي مورد نياز كميسيون ها، كانون ها و كميته هاي تخصصي با رعايت قوانين و مقررات مربوطه .
بسم الله الرحمن الرحیم
فهیمه فرهمندپور

تاریخ تولد: 1347

1. سوابق تحصیلی:
1-1- دانشگاهی:
- کارشناسی فلسفه و کلام اسلامی
- کارشناسی و کارشناسی ارشد الهیات و معارف اسلامی
- کارشناسی ارشد تاریخ و تمدن اسلامی
- دکتری تاریخ (گرایش اسلام)

1-2- حوزوی: (ورود به حوزه علمیه قم1361)
- پایان سطوح
- 4 سال خارج فقه و اصول
- 3 سال اسفار

2. سوابق شغلی:
- تدریس در دانشگاه الزهراء از سال 1371 تا 1386 ( به¬طور متناوب)
- تدریس دروس معارف در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و صنعتی شریف مجموعاً 8 ترم در فاصله سال‌های 1376 تا 1386 ( به¬طور متناوب)
- تدریس و عضویت در هیأت علمی دانشگاه تهران از سال 1376
- معاونت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه الزهراء از مرداد 1377 تا بهمن 1378
- مسؤولیت بخش خواهران دفتر مرکزی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه¬ها(سراسر کشور) از بهمن 1378 تا دی 1381
- عضویت در شورای برنامه¬ریزی و تألیف کتب درسی وزارت آموزش و پرورش(رشته تاریخ) از سال1385 تاکنون (3دوره)
- مشاور اجتماعی ریاست سازمان ملی جوانان ( 1389)
- سرپرست معاونت برنامه¬ریزی و نظارت بر امور اقتصادی و اجتماعی جوانان سازمان ملی جوانان (1389)
- رییس مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران (از 1389 )
و
- عضو یت کمیته علمی در دو دوره همایش بین المللی زنان مسلمان اندیشمند، تهران، بهمن 1386و اردیبهشت 1389
- عضویت شورای راهبردی امور زنان معاونت اجتماعی شهرداری تهران (از1388)
- قائم مقام سردبیر فصلنامه علمی- پژوهشی مطالعات تاریخ اسلام (از 1388 تا 1390)
- عضویت شورای راهبردی شبکه 3 سیمای جمهوری اسلامی(از1389)
-دبیر علمی جشنواره تولیدات رسانه¬ای نور(1389)
- مدیر مسؤول مجله علمی- پژوهشی زن در توسعه و سیاست (دانشگاه تهران از 1389)
- مدیر مسؤول مجله علمی- پژوهشی زن در فرهنگ و هنر (دانشگاه تهران از 1389)
- مدیر مسؤول مجله بین المللی International Journal for Women’s Research (دانشگاه تهران از 1389)
- عضویت در کارگروه تخصصی مطالعات زنان شورای تحول علوم انسانی، شورای عالی انقلاب فرهنگی(از 1390)
- دبیر همایش ملی اندیشه راهبردی زن و خانواده دانشگاه، تهران(1391)
-راهنمایی، مشاوره و داوری بیش از 40 عنوان پایان¬نامه کارشناسی ارشد و دکتری

3 . فعالیت‌های علمی و فرهنگی غیر رسمی:
3-1- همکاری علمی با نهادها و مراکز مرتبط با مسائل زنان از جمله:
- دفتر مطالعات وتحقیقات زنان حوزه علمیه قم
- مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری
- اداره کل امور زنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
- اداره کل امور زنان وزارت کشور
- اداره کل امور زنان وزارت آموزش و پرورش
- اداره کل امور زنان سازمان صدا و سیما
- واحد خواهران نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها
- و . . .

3-2- برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ایراد سخنرانی‌های علمی با موضوعات مرتبط با مسائل زنان در مراکز دانشگاهی تهران و شهرستان‌ها (حداقل 30مورد) از جمله؛ دانشگاه تهران، علم و صنعت، شریف، الزهراء، کردستان، شهید چمران اهواز، فردوسی مشهد، اصفهان و...

3-3- برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ایراد سخنرانی‌های علمی با موضوعات حوزه معارف اسلامی، تاریخ اسلام و به-ویژه موضوعات مرتبط با مسائل زنان در مراکز علمی و فرهنگی غیردانشگاهی تهران و شهرستان‌ها (حداقل 100مورد)

3-4- برگزاری 5 دوره کارگاه¬ آموزشی مرتبط با مسائل زنان، برای فعالان حوزه زنان سایر کشورها (در ایران) با همکاری مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی.

3-5- ارائه مقاله و ایراد سخنرانی در نشست‌ها و سمینارهای بین المللی:
- سمینار نقش و تأثیر زنان در فرهنگ، بانکوک، جولای 2007 با عنوان: "زن از دیدگاه اسلام" ( مصاحبه با نشریه NISA VARIETYو سخنرانی در مسجد شیعیان بانکوک در حاشیه همین سفر)
- همایش بین المللی زنان مسلمان اندیشمند، تهران، بهمن 1386 با عنوان :"وجوب حجاب و مساله آزادی‌های فردی"
- سمینار جایگاه زن در اسلام، داکا ، جولای 2008 با عنوان:"زن مسلمان، الگویی متوازن در ساحت عمل"
- نشست بزرگداشت میلاد حضرت زهراء، داکا، جولای 2008 با عنوان"زنان و ضرورت مدیریت مطالبات" (نشست با حقوق¬دانان زن کانون وکلای بنگلادش در دادگاه عالی این کشور و مصاحبه با 3 شبکه تلویزیونی و 1 شبکه رادیویی در حاشیه همین سفر)
- نشست فرهنگی زنان ایرانی و تاجیک، تهران،1387 با عنوان"نقش زنان در تحولات اجتماعی"
- همایش بین المللی اسلام هراسی پس از11سپتامبر،تهران اکتبر 2009/مهر 88 با عنوان: « اسلام هراسی از درون»
- همایش بین المللی تنوع فرهنگی و همگرایی جهانی،تهران، جولای2010/مرداد 89 با عنوان"اخلاق: منطق و اصل حاکم بر فقه و شریعت اسلامی»
- سخنرانی در دانشکده روان¬شناسی وعلوم تربیتی دانشگاه کابل با موضوع "نقش‌های خانوادگی و اجتماعی زنان در اسلام"، جون 2011
- سخنرانی در جمع استادان و دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه کابل با موضوع: "رابطه دین و جامعه‌شناسی"، جون 2011
- سخنرانی در جمع دانشمندان زن آکادمی علوم افغانستان با عنوان: "مبانی نظری و فلسفی تولید علم"، جون 2011
- برگزاری 4 کارگاه آموزشی برای N.G.O های جوانان در افغانستان در موضوعات مرتبط با زنان، برنامه¬ریزی-های فرهنگی و مدل¬های توسعه اجتماعی، جون 2011
- ارائه مقاله در سمینار کرامت انسانی از دیدگاه قرآن کریم، با عنوان: "مطالعه تطبیقی مبانی نظری حقوق بشر اسلامی و حقوق بشر اومانیستی"، سوئد/استکهلم، اگوست 2011
- 5 نوبت سخنرانی در مرکز اسلامی امام علی(ع) استکهلم(سوئد) در جمع فارسی¬زبانان با موضوعات دینی و تربیتی، اگوست 2011
- سخنرانی در مرکز اسلامی امام رضا(ع) اپسالا(سوئد) در جمع شیعیان عرب زبان، با عنوان: "اهمیت تربیت دینی نوجوانان در خانواده¬های مقیم جوامع غیر اسلامی"، اگوست 2011
- سخنرانی در مرکز اسلامی حضرت زینب(ع) مشتا (سوئد) در جمع شیعیان پاکستانی با عنوان: "نقش و جایگاه دین در زندگی انسان معاصر"
- دو نوبت سخنرانی در حوزه علمیه امام خمینی وابسته به جامعه المصطفی العالمیه، سوریه، دمشق، دسامبر2011 /محرم 1433
- سخنرانی در نشست " راهکارهای تشویق کودکان دارای نیازهای خاص به فعالیت های اجتماعی"، سوریه/دمشق، دسامبر2011/محرم 1433
- سخنرانی در انجمن دوستی ایران و فلسطین سوریه/دمشق، دسامبر2011/محرم 1433
- دو نوبت سخنرانی در مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در سوریه، دمشق، دسامبر2011/محرم 1433
- سخنرانی در نشست علمی با نمایندگان جریان‌های فکری فرانسه، برخی از نمایندگان رسانه‌های این کشور، دانشگاهیان و فعالان حوزه حقوق زنان و برخی ایرانیان مقیم پاریس با موضوع: "بررسی تطبیقی حقوق زن در اسلام و فمنیسم"، می 2012
- سخنرانی در مؤسسه اسلامی الغدیر در پاریس در جمع شیعیان لبنانی مقیم فرانسه با عنوان: "امام خمینی و الگوپذیری از شخصیت ایشان"، می 2012
- سخنرانی و پرسش و پاسخ در جمع زنان لبنانی مقیم فرانسه در مؤسسه اسلامی الغدیر، می 2012
- سخنرانی در خانه فرهنگ سفارت ایران در پاریس (بیت الزهراء) در جمع خانواده‌های ایرانی مقیم فرانسه با موضوع: "بحران هویت و استحاله فرهنگی"، می 2012
- سخنرانی در مدرسه ایرانیان(فارسی زبانان) در پاریس با عنوان: " شاخص¬های انسجام و همبستگی¬های دینی و ملی"، می 2012
- دو نوبت سخنرانی در جمع زنان فارسی¬زبان و ایرانی¬تبار ساکن 5 استان عراق با موضوع:"جایگاه زنان در نظام تکوین و تشریع در دیدگاه اسلام"، کربلا، آوریل2013/ جمادی الثانی1435

3-6-ارائه مشاوره¬های تحصیلی، اخلاقی، مذهبی، تربیتی و خانوادگی و همکاری با مراکز مشاوره دانشگاه، نهاد رهبری در دانشگاه¬ها، گروه¬های معارف اسلامی، صدا و سیما و. . . به مدت حدود 15 سال

3-7- عضو هیأت مؤسس و یک دوره هیأت مدیره مجمع اساتید معارف اسلامی ایران

4- تألیفات و فعالیت‌های پژوهشی:
4-1- کتاب:
- تحلیل نیم قرن سیاست‌های تبلیغی امویان در شام، امیر کبیر،تهران، 1378
- سیری در تطور خلافت اسلامی از آغاز تا پایان سفیانیان، بضعه، قم ،1379
- ویراستاری علمی"مجموعه مقالات"و "مجموعه گفت¬وگوهای علمی" همایش ملی اندیشه راهبردی زن و خانواده، دانشگاه تهران،1392

4-2- مقاله:
- جانشینی پیامبر(ص)، انتقال کاریزما، فصلنامه تخصصی تاریخ اسلام،1383، ش18
- ائمه اهل البیت، اعداد الکوادر الانسانیه وتطور فی هیکلیه الشیعه، مجله علمی- پژوهشی العلوم الانسانیه الدولیه للجمهوریه الاسلامیه، 2008/1429،ش15/3
- باور عمومی شیعیان به اصل «امامت» و نقش آن در توسعه‌ «اقتدار اجتماعی» ائمه، فصلنامه علمی- پژوهشی اندیشه نوین دینی ، ش15
- تعامل خاندان نوبختی با خلافت عباسی و گسترش تشیع، فصلنامه علمی- پژوهشی مطالعات تاریخ اسلام،ش پاییز 88
- تأثیر تمایزات فقهی و عملی در همگرایی اجتماعی و انسجام سیاسی شیعیان اثنی عشری(سه قرن نخست)، فصلنامه علمی- پژوهشی مطالعات تاریخ اسلام، بهار89
- آموزه‌های امامان و تحول ساختاری شیعه، مجله علمی- پژوهشی پژوهشنامه انجمن ایرانی تاریخ، تابستان89
- اقتضائات و ملاحظات عدالت جنسیتی با رویکرد دینی، بررسی موردی الگوی اشتغال زنان در ایران، مجموعه مقالات دومین کتاب نشست اندیشه¬های راهبردی(نشست عدالت)[ این مقاله از جمله مقالات برگزیده نشست بوده که در محضر مقام معظم رهبری ارائه نیز گردیده است]، بهار 90
- جایگاه عقل در مسؤولیت اخلاقی زنان (با تکیه به منابع روایی)، فصلنامه علمی- پژوهشی زن در فرهنگ و هنر، پاییز90
- تحولات دیوان قضایی و تأثیر آن بر وضعیت و جایگاه قضات از اوایل خلافت عباسی تا برآمدن آل بویه، فصلنامه‌ علمی- پژوهشی مطالعات تاریخ فرهنگی،زمستان 90
- بررسی جهان شناختی حجاب در ساختار اسماءالله از منظر آیات و روایات، فصلنامه علمی- پژوهشی زن در فرهنگ و هنر، زمستان 91
- رویکردی دینی به نقش مادران در عملکرد کج¬سازهای جنین(تراتوژن¬ها)، فصلنامه علمی- پژوهشی زن در فرهنگ و هنر، بهار 92
- (بیش از) 25 مقاله دیگر در نشریات غیر علمی- پژوهشی با موضوعات تاریخی یا موضوعات مرتبط با مسائل حقوقی، اجتماعی و تربیتی زنان

4-3– کتاب درسی:
- تألیف بخش تاریخ اسلام از کتاب تاریخ ایران و جهان، سال دوم دبیرستان،1387
4-4- طرح‌های پژوهشی:
- مجری طرح پژوهشی (خاتمه یافته) "تولید و تدوین محتوای علمی مرتبط با حوزه مطالعات راهبردی زن و خانواده" 1391، (کارفرما: مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری)
- مجری طرح پژوهشی (خاتمه یافته) "تولید منشورات مرتبط با حوزه مطالعات راهبردی زن و خانواده" 1392، (کارفرما: مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری)
- مجری طرح پژوهشی "تهیه 6 گزارش راهبردی در حوزه مطالعات زنان و خانواده"، 1392 (کارفرما: مرکز مطالعات راهبردی شورای انقلاب فرهنگی)


گزارش تفصيلي نشستهاي منطقه اي مديران عامل كانونهاي سراسر كشور
تعدادكل كانونهاي سراسر كشور
آمار سازمان هاي مردم نهاد سراسر كشور
بيشتر
گزارش تصویری اجلاس سراسری مدیران کل دفاتر امور بانوان و خانواده استانها - 17 و 18 اسفند 1394
گزارش تصویری سفر خانم دکتر فرهمندپور به استان کهگیلویه و بویراحمد- 31شهریور و اول مهر
گزارش تصویری بازدید دکتر فرهمندپور از کارخانه صنایع تبدیلی- 24 خرداد 94
گزارش تصویری دیدار دکتر فرهمندپور با خانواده شهیدان شیخی- 23 خرداد 94 - بندرعباس
نشست سراسری مدیران امور بانوان و خانواده استانداری ها با حضور وزیر محترم کشور- دوشنبه 22دی
دوره‌ی آموزشی توسعه مدل توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، ویژه مدیران کل دفاتر امور بانوان سراسر کشور- بیستم و بیست و یکم دی ماه 93
نشست خبری دکتر فرهمندپور با اصحاب رسانه استان مرکزی- چهارشنبه 29 مرداد 93
نشست دکتر فرهمندپور با بانوان دهیار و عضو شورای شهر استان مرکزی  30 مرداد
تصاویر نشست منطقه1- دور دوم- قزوین
دیدار دکتر فرهمندپور با استاندار قزوین-22 مرداد
بيشتر

خاطرات ماندگار استان در سال 93
طرح های موفق استان در سال 93
طرح های موفق
بيشتر
سایتهای مرتبط
امور بانوان نهای ریاست جمهوری
شورای فرهنگی اجتماعی زنان
مرکز تحقیقات زن و خانواده
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 597261
تعداد بازديد کنندگان سايت: 103123397 تعداد بازديد زيرپورتال: 31539637 اين زيرپورتال امروز: 2879 سایت در امروز: 15107 اين صفحه امروز: 31
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره کل امور زنان و خانواده وزارت کشور می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2010 Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's - All rights reserved.