منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آلبوم تصاوير
اخبار
اخبار آرشيوي
افتخار آفرینان
انتشارات
انتصاب جدید مدیران زن
بازديدها
بخش علمی
پروژه ها
تجربیات آموزشی
تجربیات پژوهشی
جستجو
چارت سازمانی
خاطرات ماندگار استان در سال 93
درباره ما
دستورالعملها
دفاتربانوان و خانواده استانداری ها
سایتهای مرتبط
سمن های زنان و خانواده
طرح های موفق
طرح های موفق استان در سال 93
گزارش تصویری
گزارش عملکرد ستاد
مشاوربانوان و خانواده
معرفی زنان موفق ایران زمین
مقالات
ورود
معرفی زنان موفق ایران زمین
646456
شرکت تعاونی روستایی زنان خراشاد که با مدیریت خانم فاطمه ذاکریان اداره می شد به دلیل بیشترین اشتغال روستایی، بعنوان شرکت تعاونی نمونه انتخاب شد
فاطمه ذاكريان، متولد ١٣٤١، متأهل و داراي سه فرزند است. وي ساكن شهر بيرجند در استان خراسان جنوبي بوده و مدير عامل شركت تعاوني روستايي زنان خراشاد اين شهر مي باشد. زمینه فعالیت او، احيا و ترويج هنر پارچه بافي سنتي (توبافي)است.

او برای بیش از ٣٠٠ نفر به صورت مستقیم و غير مستقیم در امر پارچه بافي سنتي(توبافي) اشتغال ايجاد نموده است. ذاكريان در سال١٣٩٠ به عنوان بانوي بصير ايران، در سال ١٣٩١ به عنوان بانوي فرهيخته ايران و در سال ١٣٩٤ به عنوان کارآفرین برتر در كشور انتخاب شد. 

باتوجه به فعاليتهايي كه وي به دليل احياي هنر منسوخ شده پارچه بافي سنتي، توليد انبوه حوله هاي دست بافت، ايجاد اشتغال براي زنان منطقه و معكوس نمودن روند مهاجرت در روستاي خراشاد انجام داد؛ اين روستا در سال ١٣٨٦ به عنوان نخستين روستاي هدف صنايع دستي كشور از سوي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري كشور معرفي شد و در سال ١٣٩٦ حوله بافي خراشاد ثبت ملي گرديد. پس از ثبت ملي و جدي شدن مساله جهاني شدن اين روستا، همدلي بين مردم روستا بيشتر شد و هركس به اندازه توان خود پاي كار آمد و در اوايل آذرماه ١٣٩٧ با همكاري مردم و مسئولين اين روستا ثبت جهاني شد.


شركت تعاوني كه فاطمه ذاكريان مديرعاملي آن را برعهده دارد در سال هاي ١٣٩٦ و١٣٩٧ به عنوان شركت نمونه تعاوني روستايي زنان به دليل ايجاد بيشترين اشتغال روستايي، انتخاب شد.

اين بانوي كارآفرين بيرجندي، به منظور ترويج اين هنر و ايجاد اشتغال براي زنان، نسبت به برگزاري دوره هاي آموزشي براي هم استاني هاي خود و نيز زنان استان هاي مختلفي نظیر هرمزگان، خراسان شمالي، خراسان رضوي، سيستان و بلوچستان، قم و فارس اقدام نموده است
7577
🥀فاطمه شريف زاده، کارآفرین میبدی، هنر هزار ساله كار بافي را كه با وجود قدمت طولاني در آستانی فراموشی بود، مجدداً زنده کرد.
فاطمه شريف زاده، کارآفرین میبدی، هنر هزار ساله "كار بافي "را كه با وجود قدمت طولاني در آستانی فراموشی بود، مجدداً زنده کرد. وي متولد سال ١٣٦٠، متأهل و داراي سه فرزند است.

"كاربافي" هنر منسوخ‌ شده‌ای است که قدمت آن به بیش از هزار سال پیش بازمی‌گردد؛ هنری که با تاریخ و هویت ایرانیان گره خورده است. پارچه پنبه‌ای دستبافی که زنان منطقه کویری از روزگار دور، در خانه می‌بافتند.

این دست‌بافت‌های سنتی به‌عنوان پارچه مصرفی و پوشاک ازجمله: چادر زنانه، چادرشب، روانداز، روتختی، بقچه، سفره و دستمال حوله؛ کاربرد داشته است. این هنر مختص زنان خانوار بوده است.

هنر كاربافي از دیرباز تاکنون از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و در این میان افرادی وظیفه خود دانستند که این هنر را دوباره احیا و برای چند صد نفر اشتغال‌زایی ایجاد کنند.

فاطمه شریف‌ زاده با پشتکاری که داشته توانسته شعار سال حمایت از کالای ایرانی را عملا اجرا كند. این بانوی کارآفرین میبدی بیش از 600 نفر را در خصوص این هنر آموزش داده است و هم‌اکنون 350 نفر از ايشان، بافنده فعال هستند.
65656
فرنگیس رحمانی بازرگان نمونه و اشتغال آفرین
فرنگيس رحماني، متولد ١٣٣٤، متأهل، داراي دو فرزند و ساكن شهر آستارا در استان گيلان است. زمینه فعالیت وي، صادرات خشکبار به کشورهاي مختلفي مانند روسیه، اوكراین، قزاقستان و آذربایجان؛ است.

رحماني در سال ١٣٩٦به عنوان کارآفرین برتر در استان انتخاب شد. همراهی او در معیت رئیس جمهور و هیأت دولت به کشور آذربایجان با موضوع نشست رؤسای جمهور دو کشور با تجار و همچنین شرکت در افتتاحیه سرای ایرانیان در روسیه همراه هيأت ديپلماتيك ايراني، حضور یافت.

فرنگيس رحماني در سال ١٣٩٧ از طرف اداره صنعت، معدن تجارت به عنوان بازرگان نمونه انتخاب شد.

وي برای بیش از بيست نفر به صورت مستقیم و غير مستقیم در امر صادرات و در دفتر بازرگانی و محوطه گمرک، مرکز بهداشت و اداره استاندارد؛ اشتغال ايجاد نموده است. اين تاجر گيلاني، به منظور تهیه خشکبار با استانهای مختلفي نظیر کرمان، بوشهر، فارس، همدان و قزوين؛ همكاري و داد و ستد دارد.
7755
سیده فاطمه حسینی از زنان موفق استان خراسان رضوی
🥀سیده فاطمه حسینی متولد روستاي فریزی استان خراسان رضوي است. وي درسال 1359 با خرید کندو، کار زنبورداری را به صورت رسمی شروع نمود. درسال 1373 موفق به تأسیس شرکت تعاونی تولیدی زنبورداری کوهدشت گردید. او هم اکنون رییس هيأت مدیره زنبورداران اين استان است.

🥀سیده فاطمه حسینی متولد يكي از روستاهاي ييلاقي دامنه ي كوه بينالود به نام فریزی در شهرستان چناران استان خراسان رضوي است. وي همسر يكي از قهرمانان ملي و جانبازان جنگ هشت ساله عراق و ايران است. 

💫علاقه مندی وي به زنبور عسل از همان ابتدای کودکی و تحت آموزش پدر، شکل گرفت و درسال 1359 باخرید کندو، کار زنبورداری را به صورت رسمی شروع نمود. درسال 1373 موفق به تأسیس شرکت تعاونی تولیدی زنبورداری کوهدشت گردید.

💫فاطمه حسيني در سال هاي دهه ي هفتاد و در توليد و پرورش بيش از دو هزار كندوي زنبور عسل و واگذاري به روستاييان در جهت اشتغال و توانمندسازي آن ها، اقدامات مؤثري انجام داد.

💫حسيني در سال ١٣٧٧، موفق به ارسال نخستين محموله ي صادراتي عسل به امارات متحده عربي شد و پس از آن، كشورهاي كويت، قطر، بحرين و تركيه به صورت مستقيم و لبنان، عربستان، عراق، عمان و تاجيكستان به صورت غيرمستقيم؛ از واردكنندگان و خريداران عسل توليد شده ي تعاوني تحت مديريت او با نام و برند تجاري" كوهدشت" بوده و هستند.

💫حسيني، در طی این سالها موفق به کسب  تقدیر نامه های بیشماری شد، از جمله: 

➖زنبوردار نمونه سال 85
➖کارآفرین نمونه سال هاي مختلف از جمله سال ٩٧
➖صادرکننده نمونه سال 91
➖بانوی برگزیده استانداری سال 94
➖صاحب تعاونی برتر ملی سال 97 
➖صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس 
➖نمایشگاه دائمی مستقر در قطر
➖دریافت گواهینامه توانمندسازی زنان از ICA
➖گواهینامه زنبورداری از شرکت caspian apiary كانادا و امريكا

💫فاطمه حسيني، همچنین رییس هیأت مدیره زنبورداران خراسان رضوی و نائب رییس کمیسیون اقتصاد و اشتغال استانداری است. وي در راستای ارتقای دانش زنبورداری با برگزاری سمینارهای آموزشی سالیانه نيز فعاليت دارد.

45435
خانم رقيه كارگر يكي از موفق ترين كارآفرينان در حوزه ي سنگ و سيمان كشور است و به ويژه در بخش صادرات سيمان، شهرتي برون مرزي  يافته است  


رقیه کارگر، متولد ۱۳۴۹، دارای مدرک کارشناسی زبان انگليسي از دانشگاه الزهرا و دارای مدرك F.C.E از دانشگاه کمبریج انگلیس است. 
 
از سال ۱۳۸۰ شروع به فعالیت اقتصادي كرد و  اینک با داشتن  پنج معدن سنگ هاي تزييني (چهار معدن در آذربايجان غربي و يكي در كردستان ) و یک کارخانه، براي صد نفر به صورت مستقيم و براي هزار نفر به طور غير مستقيم؛ اشتغال زایی نموده است . 
 
خانم كارگر، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره و تنها سرمایه گذار هلدینگ صنعتی معدنی بازرگانی پاسارگاد پارسیان ارومیه و بزرگترین صادر کننده نمونه ي سیمان و کلینکر از ایران است . 
 
وي از سال ١٣٩٣ تاکنون، شركت solobay را به منظور سهولت بخشيدن به امر صادرات سيمان و سنگ در امارات، تاسيس نمود.
 
 
1

تحت نظارت وف بومی