پنجشنبه 1 آذر 1397   15:02:51
گزارش ثبت نام داوطلبان انتخابات اسفند 94
1394/10/6 يكشنبهرئیس ستاد انتخابات استان حضور گسترده داوطلبان انتخابات را در مرحله ثبت نام، نشانگر اعتماد مردم به نظام و بروز و ظهور نشاط سیاسی و دلیلی بر افزایش سرمایه اجتماعی ارزیابی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمد ابراهیم الهی تبار، صبح روز شنبه پنجم دی ماه در جلسه ستاد انتخابات استان گفت: حضور گسترده افراد در ثبت نام، دخالت در سرنوشت و نقطه قوت نظام است و امیدواریم با این روند شاهد نشاط گسترده در جامعه، شور و نشاط اجتماعی و انتخاباتی حماسی در هفتم اسفندماه باشیم.
وی افزود: مجریان و ناظران باید بر این اهتمام کنند که نشاط و شادابی و فضایی که ایجاد شده منجر به سرمایه اجتماعی شود و آن را حفظ کرده و در تقویت آن بکوشند.
رئیس ستاد انتخابات استان با یادآوری طی دو مرحله حساس از انتخابات ، اظهار داشت: معرفی معتمدین، دعوت و انتخاب هیاتهای اجرایی از بین سی نفر معرفی شده و در نهایت تشکیل هیاتهای اجرایی مرحله مهمی بود که با کمترین چالش و در هماهنگی با هیات نظارت بخوبی در استان انجام شد و 25 هیات اجرایی بدون مشکل ایجاد شد.
الهی تبار ادامه داد: بر اساس توافق انجام شده بین شورای نگهبان و وزارت کشور، معتمدین انتخابات خبرگان ، می توانند به عنوان معتمدین و هیات اجرایی انتخابات مجلس نیز فعالیت کنند و معتمدین و هیات اجرایی هر دو انتخابات با هم هستند.
وی خاطرنشان کرد: مرحله دیگر انتخابات ثبت نام از داوطلبان بود که نام نویسی از داوطلبان خبرگان رهبری از پنجشنبه 26 آذر آغاز شد و تا ساعات پایانی چهارشنبه دوم دی ماه ادامه داشت.
رئیس ستاد انتخابات استان اظهار کرد: شمار افرادی که برای حضور در این دور از رقابت های خبرگان نام نویسی کردند به 13 نفر رسید که یکی از داوطلبان زن است  و با توجه به ثبت نام 9 داوطلب در دوره گذشته ، حدود45 درصد افزایش در ثبت نام خبرگان را شاهد هستیم.
الهی تبار بیان داشت: نام نویسی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح 28 آذر ماه در هفت حوزه انتخابیه استان همدان آغاز شد.
وی اضافه کرد: طبق برنامه زمانبندی انتخابات، نام نویسی داوطلبان نمایندگی دوره دهم مجلس شورای اسلامی به مدت یک هفته و تا پایان روز جمعه چهارم دی ماه صورت گرفت.
رئیس ستاد انتخابات استان ادامه داد: در این مدت و تا ساعت 24 جمعه، 297 نفر ثبت نام کردند که 27 نفر خانم هستند و نسبت به دوره قبل که 137 نفر در انتخابات ثبت نام کردند،117/5درصد افزایش را داریم .
الهی تبار تصریح کرد: بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس از امروز شنبه به مدت 10 روز در هیات های اجرایی صورت می پذیرد و مراجع چهارگانه پنج روز مهلت دارند مدارک مورد نیاز را در اختیار فرمانداران قرار دهند.
رئیس ستاد انتخابات استان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: استان همدان به لحاظ زیرساختی و منابع انسانی مشکلی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی ندارد البته تصمیم در این زمینه با شورای نگهبان و وزارت کشور است.
الهی تبار افزود: توجه ستاد انتخابات کشور آنچنان که از اخبار شنیده می شود به این معطوف بود که این سیستم در کلانشهرها برگزار شود اما اگر استان همدان برای انتخابات الکترونیکی انتخاب شود، استان آمادگی کامل برای برگزاری الکترونیکی این انتخابات را دارد.
وی تصریح کرد: فضای مجازی در این دوره انتخابات یکی از محمل های اطلاع رسانی است و هم فرصت وهم تهدید است، امیدواریم تهدیدات این فضا را تبدیل به فرصت و از این فرصت برای تقویت همدلی وهمزبانی دولت- ملت استفاده کنیم.
رئیس ستاد انتخابات استان در پایان از رسانه های استان در امر اطلاع رسانی انتخابات و از همکاران فرمانداری ها و ستادانتخابات استان به دلیل تلاش ها در برگزاری انتخابات خصوصا در مرحله ثبت نام و فراهم کردن امکانات و شرایط تشکر و قدر دانی کرد.
در این نشست روسای کمیته های ستاد انتخابات نیز به ارائه گزارش عملکرد کمیته ها پرداختند.
انتخابات دهمین دور مجلس شورای اسلامی و پنجمین دور خبرگان رهبری همزمان در هفتم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی