پنجشنبه 1 آذر 1397   14:34:39
گزارش ثبت نام داوطلبان انتخابات اسفند 94
1394/10/6 يكشنبهمحمدرضا میرزایی رئیس ستاد انتخابات استان سمنان گفت : 109 نفر داوطلب برای نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان نام نویسی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ محمدرضا میرزایی رئیس ستاد انتخابات استان سمنان اظهار داشت: 105 نفر از مجموع تعداد ثبت نام شدگان انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان مرد و چهار نفر خانم هستند.
وی اظهار داشت: در مجموع در حوزه های انتخابیه سمنان و مهدیشهر و سرخه 29 نفر، شاهرود و میامی 37 نفر، دامغان 21 نفر، گرمسار و آرادان 22 نفر نام نویسی کردند.
ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، از شنبه بیست و هشتم آذر ماه آغاز شده و امروز جمعه چهارم دی ماه پایان یافت.
میرزایی شمار ثبت نام شدگان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان سمنان را هفت نفر اعلام کرد.
صلاحیت داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از پنجم تا 14 دی ماه توسط هیات های اجرایی بررسی می شود و پس از آن، افراد رد صلاحیت شده فرصت دارند از 16 تا 19 دی اعتراضشان را ارائه دهند تا هیات های نظارت بر انتخابات آنها را بررسی کنند و نتیجه را تا 26 دی به شورای نگهبان دهند.
شورای نگهبان نظر نهایی خود را نسبت به اعتراضات تا 16 بهمن اعلام خواهد کرد و در مرحله بعدی، اعتراض داوطلبان به این نظر شورا صورت می گیرد. اسامی نهایی در 20 بهمن از طرف شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام می شود و این وزارتخانه اسامی نامزدهای دارای صلاحیت را در 27 بهمن به حوزه های انتخابیه می دهد تا فردای این روز، فرمانداران اسامی را منتشر کنند.
زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات از 29 بهمن تا پنجم اسفند به مدت یک هفته خواهد بود.
استان حدود 640 هزار نفری سمنان با دارا بودن هشت شهرستان، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.


نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی