پنجشنبه 1 آذر 1397   14:34:27
گزارش ثبت نام داوطلبان انتخابات اسفند 94
1394/10/6 يكشنبهدر انتخابات باید وحدت و انسجام مردم و همدلی و همزبانی ملت و دولت و نظام متجلی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ربیع فلاح، استاندار مازندران تعداد ثبت نام شدگان پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری را در مازندران 28 نفر اعلام نمود و گفت : تایید صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری بر عهده شورای نگهبان است .
وی در مورد تایید صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی نیز گفت : هیات های اجرایی براساس استعلام از مراجع چهارگانه که شامل وزارت اطلاعات، ثبت احوال، دادستانی و نیروی انتظامی است، صلاحیت داوطلبان را بررسی می کنند و فرصت تایید صلاحیت ها در هیات های اجرایی تا چهاردم دی به پایان خواهد رسید.
مقام عالی دولت در استان تاکید کرد : همانطور که رئیس جمهور اشاره کردند هدف دولت برگزاری انتخاباتی سالم، شکوهمند ، رقابتی و با حضور و مشارکت حداکثری مردم است و رسانه ها هم در ایجاد این شور و نشاط انتخاباتی و زمینه سازی برای تحقق این مشارکت حداکثری نقش مهمی دارند.
استاندار مازندران انتخابات را تجلی مردم سالاری دینی خواند و گفت : مردم مازندران همیشه در عرصه های مختلف انقلاب پیشتاز و پیشگام بودند و مطمئنم در دو انتخابات مهم پیش رو بازهم حماسه ای ماندگار و بزرگ را خلق خواهند کرد .
استاندار مازندران در این دیدار در مورد آخرین وضعیت ثبت نام داوطلبان در حوزه های اصلی ثبت نام سئوالاتی نمود که مسئولین ستاد توضیحات لازم را ارائه نمودند.
قابل ذکر است در کل کشور 801 نفر برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کردند که از این تعداد 16 نفر از خانم ها هستند.


نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی