پنجشنبه 1 آذر 1397   14:37:37
گزارش ثبت نام داوطلبان انتخابات اسفند 94
1394/10/9 چهارشنبهخدمتگزار گفت: قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره بر پایه حظور مردم در تمامی عرصه ها و صحنه ها پایه ریزی شده است و در این بین انتخابات مهمترین عرصه قدرت مردمی این نظام اسلامی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وجه اله خدمتگزار ضمن تبریک هفته وحدت گفت: وحدت، حسن نیت، برادری و محبت از جمله مهمترین رموزی است که باید به عنوان یک اصل مورد توجه اعضای هیأت های اجرای و هیأت نظارت قرار گیرد تا شاهد خلق حماسه سیاسی دیگر در تاریخ ۷ اسفند ماه سال جاری در پای صندوق های رأی باشیم.
وی به اتمام مهلت ثبت نام از داوطلبین پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه داوطلبینی که احساس می کنند می توانند خدمات بهتری به مردم ارائه کنند در یک فضای توام با آرامش اقدام به ثبت نام کردند و برای مجلس شورای اسلامی ۱۰۱ نفر و ۷ نفر نیز در مجلس خبرگان رهبری در استان ما اقدام به ثبت نام کردند.
وی با بیان اینکه باید زمینه حضور تمامی سلایق و دیدگاه های سیاسی پذیرفته شده در انتخابات پیش رو فراهم شود گفت: هیچ گاه انتخابات نباید موجب ایجاد دودستگی و افتراق در بین مردم شود.
وی مردم خراسان جنوبی را مردمی ولایتمدار و همیشه در صحنه دانست و افزود: براساس آمار و اطلاعات حضور مردم خراسان جنوبی در انتخابات های گذشته بسیار بیشتر از میانگین کشوری بوده که نشان دهنده علاقه مردم به سرنوشت سیاسی خود می باشد.
وی برگزاری انتخاباتی باشکوه را هدف همه مسئولین دانست و تصریح کرد: باید زمینه ای فراهم شود تا مردم با آرامش خاطر در پای صندوق های رأی حضور یافته و فرد مورد نظر خود را انتخاب کنند و هیچ کس اجازه ندارد به جای مردم تصمیم گرفته و یا برای آنها تصمیم سازی کند.
مقام عالی دولت در استان حفظ آبروی افراد را بسیار مهم دانست و افزود: در بررسی صلاحیت داوطلبین و کاندیداها آبرو و حیثیت افراد باید به عنوان یک امانت مورد توجه مسئولین امر قرار گیرد.
خدمتگزار وفاق و همدلی را ازدیگر امور مهم دانست و افزود: در انجام اقدامات در حوزه های اجرا و نظارت باید وفاق، همدلی و وحدت به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد تا مردم احساس نکنند بین هیأت های اجرایی و نظارت اختلاف نظر و دیدگاه وجود دارد.
رئیس هیأت نظارت بر انتخابات نیز در این جلسه، به آغازفرایند بررسی صلاحیت داوطلبین نمایندگی خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در این زمینه باید ضمن رعایت خطوط قرمز نظام جلوی پروژه نفوذ گرفته شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی، قانون را ملاک عمل همه افراد در هیأت اجرایی و نظارت برشمرد و خاطر نشان ساخت:هیأت های اجرایی و نظارت باید در کنار یکدیگر با تقویت و همپوشانی به انجام اقداماتی که در قانون پیش بینی شده است بپردازند.
وی ضمن تشکر از تشکیل هیأت های اجرایی در شهرستان ها در موعد مقرر گفت: خوشبختانه مرحله ثبت نام از داوطلبین بدون کوچکترین مشکلی به انجام رسید و امیدواریم مرحله دوم که نیز بررسی صلاحیت داوطلبین است در کمال همدلی و هماهنگی به انجام برسد.
وی با بیان اینکه مرحله اول یعنی ثبت نام و مرحله آخر یعنی حضور در پای صندوق های رأی بر عهده مردم است گفت: ما به عنوان ناظرین و مجریان انتخابات باید امانت دار مردم بوده و در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش تلاش کنیم.
معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه، انتخابات را امری خطیر و بسیار مهم دانست و تصریح کرد: اعضای هیأت های اجرایی و نظارت مکمل یکدیگر بوده و به عنوان یک مجموعه واحد حرکت می کنند.
حسینی به شرایط امروز کشور اشاره کرد و ادامه داد: قطعاً برگزاری انتخاباتی با شکوه در بعد داخلی و خارجی دارای اثرات فراوانی خواهد بود.
وی تقویت مولفه های امنیتی را از جمله اثرات انتخابات دانست و تصریح کرد: قطعاً حضور باشکوه مردم در پای صندوق های رأی بسیاری از نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب خواهد ساخت.
این گزارش حاکیست در این جلسه فرمانداران، اعضای ستاد انتخابات و اعضای هیأت های بازرسی به ارائه نقطه نظرات، دیدگاهها و مسائل خود در حوزه های کاری مختلف پرداختند.


نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی