پنجشنبه 1 آذر 1397   14:34:46
گزارش ثبت نام داوطلبان انتخابات اسفند 94
1394/10/13 يكشنبهاستاندار ایلام گفت: هیات ها و نیروهای اجرایی انتخابات حافظان رای مردم هستند و با برگزاری انتخابات سالم و قانونمند از رای ملت صیانت می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محمدرضا مروارید در نشست فرمانداران استان در شهرستان مرزی مهران اظهار کرد: مرحله ثبت نام داوطلبان شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان به خوبی و بدون مشکل انجام شد.
وی با بیان اینکه باید زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات فراهم شود، افزود: داوطلبان نهایی شرکت در این عرصه باید در تبلیغات خود قانون و مقررات انتخابات را رعایت کنند تا شرایط حضور حداکثری مردم فراهم شود.
استاندار ایلام سپس به حضور میلیونی مردم ایران اسلامی در آیین اربعین حسینی امسال اشاره کرد و یادآور شد: بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر از مرز مهران برای شرکت در کنگره اربعین تردد کردند.
مروارید تاکید کرد: کارهای خوبی در اربعین امسال برای تسهیل در تردد زائران انجام شد اما نیاز است نقاط ضعف شناسایی و برای سال آینده برای رفع آنها برنامه ریزی مدونی انجام گیرد.
در این نشست که با حضور استاندار ایلام و همچنین رئیس ستاد انتخابات استان ایلام برگزار شد، فرمانداران شهرستان های 10 گانه استان ایلام به بیان دیدگاه های خود در خصوص تامین تسهیلات برای برگزاری انتخابات اسفند ماه امسال آینده پرداختند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری هفتم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در استان ایلام برگزار می شود.
108 نفر در 2 حوزه انتخابیه این استان شامل 101 مرد و هفت زن خود را به عنوان نامزد معرفی کرده اند که در مقایسه با 58 نفر دوره نهم 86 درصد تعداد شرکت کنندگان افزایش یافته است.
استان ایلام با 20 هزار کیلومتر مربع گستره و 585 هزار نفر جمعیت سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی