اطلاعیه ها و جوابيه ها
سردر
1396/12/12 شنبه انتشار تکالیف استانداران در تحقق گفتگوی سیاسی/ دعوت وزارت کشور از رسانه ها برای نقش آفرینی در تحقق گفتگوی سیاسی مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، با صدور اطلاعیه ای از رسانه ها دعوت کرد؛ زمینه جلب توجه فعالین سیاسی، نخبگان علمی تخصصی و شهروندان علاقمند را به گفتگوی سیاسی و در گرفتن آن و همچنین آثار و الزامات این گفتگو فراهم کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ متن اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در خصوص منشور گفت و گوی سیاسی بدین شرح است:
باسمه تعالی
انتشار خبر ابلاغ بخشنامه منشور گفت و گوی سیاسی از سوی وزیر کشور به استانداران سراسر کشور که با هدف نهادینه شدن فرهنگ گفت و گو بالاخص در بین جریان ها و تشکل ها و سلایق مختلف سیاسی تدوین شده، با بازتاب های پرشمار و نوعاً مثبتی مواجه شده است.
هر چند استفاده از ظرفیت رسانه ها در راستای اميدآفريني و تقویت وفاق اجتماعی و انسجام ملّی از جمله محورهای مصرح در این بخشنامه و از تکالیف مطالبه شده از استانداران است؛ لکن از منظر وزارت کشور، فراتر از امید آفرینی، مسؤولیت رسانه ها در این عرصه؛ اقدام عملی در جهت تدارک گفت و گوی سیاسی بین جریان ها و تشکل ها و سلایق مختلف سیاسی است.
بر این اساس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور ضمن دعوت از سازمان های مردم نهاد، تشکل های صنفی و سیاسی و چهره ها و فعالین سیاسی برای ایفای نقش در مسیر گفتگوی سیاسی، از عموم رسانه ها و از جمله رسانه ملی دعوت می کند؛ تحقق عملی گفت و گوی سیاسی را رقم بزنند.
در این میان البته هر یک از رسانه ها متناسب با کارکرد حرفه ای خود، میدان عمل متفاوتی در پیش روی دارند؛ اما رسانه های برخوردار از منابع و امکانات عمومی از جمله برخی از خبرگزاری ها و به طور مشخص؛ رسانه ملی می توانند و باید با جامع نگری و بی طرفی سیاسی، شرایط درگرفتن گفتگویی سازنده و البته متوازن و متناسب را بین جریان های مختلف سیاسی فراهم آورند.
در این مسیر، آمادگی کامل مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور برای همکاری حداکثری با رسانه ها و استفاده ازنقطه نظرات و انتقادات اصحاب رسانه در خصوص این منشور و لوازم و اقتضائات عملی و حقوقی آن اعلام می شود.
ضمناً به منظور امکان بررسی هرچه بیشتر  مخاطبان، تکالیف مقرر در بخشنامه "منشور گفتگوي سياسي " که از سوی وزير كشور از استانداران سراسر کشور مطالبه شده است به ضمیمه این اطلاعیه بازنشر می شود.
فايلها
تکاليف استانداران در اجراي منشور گفتگوي سياسي.docx 12.931 KB
بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی