اطلاعیه ها و جوابيه ها
لوگو
1397/6/13 سه شنبه اظهار تأسف وزارت کشور از انتشار کلیپ مونتاژی علیه دکتر رحمانی فضلی/ خبرنگاران همواره مورد احترام وزیر کشور هستند وزیر کشور که خود برخوردار از پیشینه طولانی و صبغه ویژه رسانه ای هستند، همواره بر رعایت شأن و احترام خبرنگاران و اصحاب رسانه تأکید دارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور درخصوص انتشار کلیپ مونتاژ شده علیه دکتر رحمانی فضلی  بدین شرح است:
باسمه تعالی
نظر به انتشار کلیپی در فضای مجازی شامل مونتاژ تصاویری از وزیر کشور و برخی اظهارات دیگران مربوط به سفر چند هفته گذشته وزیر کشور به استان اصفهان و تلاش سازندگان کلیپ برای القای پیام خلاف واقع تهدید خبرنگاران از سوی وزیر کشور، ضمن رد ادعای این کلیپ و اظهار تأسف از تحریف موجود در آن، نکات ذیل در حضور مردم شریف، مخاطبان فضای مجازی و اصحاب شریف رسانه، ارائه می شود:
1. وزیر کشور که خود برخوردار از پیشینه طولانی و صبغه ویژه رسانه ای هستند، همواره بر رعایت شأن و احترام خبرنگاران و اصحاب رسانه تأکید دارند و در طول دوره قریب به شش ساله حضور ایشان در وزارت کشور، تعامل رسانه ای کاملاً متوازن و پرحجمی از سوی وزارت کشور با خبرنگاران شریف، اصحاب رسانه و همه رسانه های مطرح کشور برقرار بوده است.
2. تأکید به خبرنگاران حاضر در جلسات در مورد دقت کافی در انتقال و انعکاس مطالب، بخصوص آمار و ارقام مربوط به مباحث نوعاً واجد اهمیت و حساسیت بالا که در جلسات وزیر کشور مطرح می شود، همواره از سوی دکتر رحمانی فضلی توصیه شده و در سفر اصفهان نیز، همین رویه تکرار شده و تحول جدیدی در این عرصه واقع نشده است.
3. خبرنگاران عزیز و شریف، واقفند که برخی از دقائق و احیاناً مقاطع جلسات کاری که با حضور رسانه ها برگزار می شود، غیر قابل پوشش خبری هستند و با توجه به حساسیت های موجود در مباحث، تحقق مصالح عمومی و منافع ملی در گرو عدم انتشار اینگونه مباحث است. در مواردی از این دست که بروز آن در جلسات وزیر کشور و رئیس شورای امنیت کشور، بدیهی است، ضمن حفظ احترام خبرنگاران عزیز و تداوم میزبانی از حضورشان در جلسه، بر عدم انعکاس خبری و انتشار مباحث تأکید می شود و این تأکید هیچ منافاتی با شفافیت، پاسخگوئی و یا حفظ شأن خبرنگاران عزیز ندارد.
مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی