جمعه 28 دي 1397  
 
Friday, January 18, 2019  
 
الجمعة, جمادى الأولى 12, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/8/15 سه شنبه
پاسخ ستاد مرکزی اربعین حسینی به یک ادعا/ نگاه درآمدی به برگزاری مراسم اربعین وجود ندارد
ستاد مرکزی اربعین حسینی در پاسخ به طرح ادعای یک پایگاه اطلاع رسانی با عنوان درآمد 360 میلیاردی دولت روحانی از راهپیمایی اربعین اعلام کرد: مابه التفاوت کاهش هزینه ویزا، بیمه و کارگزاری های اخذ ویزا به حساب زائران واریز شده است.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در جوابیه ستاد مرکزی اربعین حسینی در رد خبر پایگاه اطلاع رسانی رجانیوز با اشاره به اینکه برابر قوانین بانکی به حساب های دولتی هیچ گونه سودی تعلق نمی گیرد آمده است:
1- ثبت نام روادید در سامانه سماح در ابتدا مورخ 4-7-97 با روادید 41 دلار و به ازای هر دلار 8550 تومان آغازگردیده که با توجه به نوسانات بازار و مشخص نبودن دقیق قیمت ارز مشکلاتی در این خصوص به وجود آورد که برابر پیگیری مستمر نهایتاً پس از دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر تک نرخی کردن ارز برای اربعین، روادید در تاریخ 19-7-97 کاهش و در مجموع هزینه ویزا، بيمه زائر و كارگزاري هاي اخذ ويزا به مبلغ 234875 هزار تومان کاهش یافت.
2ـ در همین رابطه ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) بلافاصله موضوع یاد شده را به کمیته اعزام (با مسئولیت سازمان حج و زیارت) ابلاغ تا نسبت به باز پرداخت مابه التفاوت مبلغ رواید به حساب های زوار ثبت نام شده قبلی اقدام نمایند. در همین رابطه بعد از پیگیری صورت گرفته مابه التفاورت هزینه برای آنانیکه صاحب حساب هاي بانک ملی و ملت بوده اند وجه به حسابشان مسترد گرديد. شایان ذکر است افرادی که در بانك هاي ملي و ملت حساب ندارند می توانند در هفته آینده با مراجعه به بانک ملی و ارائه کارت ملی مابه التفاوت هزینه روادید خود دریافت نمایند.
 3- از تاریخ شروع ثبت نام تا زمان اعلام کاهش مبلغ روادید جمعاً 360939 نفر ثبت نام نموده و مابه التفاوت آن براي هر نفر به مبلغ 1311795 ریال می باشد. برابر قوانین بانکی به حساب های دولتی هیچ گونه سود بانکی تعلق نگرفته و تاکنون تمامی مبالغ ویزاهای صادر شده به حساب سفارت عراق عودت گردیده است.
باتوجه به مراتب فوق، متن ارائه شده توسط این سایت اساساً بدون اطلاع از این مهم بوده و براساس موضوعات اخلاقی و شرعی مصداق تهمت و افتراء می باشد که از منظر حقوقی قابل پیگیری است. شايان ذكر است دولت و دستگاه هاي مسئول در امر برگزاري مراسم باشكوه اربعين ، به هيچ عنوان نگاه درآمدي به برگزاري مراسم اربعين حسيني نداشته بلكه با برنامه ريزي و تزريق اعتبارات لازم، عليرغم محدوديت‌هاي موجود اعتباري دركشور (سنوات گذشته بخصوص در سال جاري) امور مربوط به اربعين از جمله تامين زيرساخت هاي اساسي را پيگيري و محقق نموده است.
علي ايحال با امعان نظر به موارد صدرالاشاره انتظار مي رود اصحاب رسانه با توجه به رسالت رسانه اي خود با اطلاع دقيق از واقعيات نسبت به انتشار اخبار اقدام تا موجب تشويش اذهان عمومي و ناديده گرفتن زحمات خالصانه و خادمانه همه دست‌اندركاران اين مراسم معنوي نگردد. در پايان دبيرخانه ستاد مركزي اربعين حسيني از انتقادات منصفانه، سازنده و صادقانه استقبال مي نمايد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی